Paweł Adamowicz
Pożegnanie

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Rozwiń
Paweł Adamowicz
Zwiń

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Służba publiczna, ukochane miasto i drugi człowiek - te wartości były dla niego najważniejsze. Paweł Adamowicz był człowiekiem niezwykle aktywnym, zawsze życzliwym i zawsze blisko ludzi.

W piątek pierwsza produkcja Impresaryjnego Teatru Muzycznego

W piątek pierwsza produkcja Impresaryjnego Teatru Muzycznego

Tomasz Bielicki

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Główne role w „Siostrach Parry” grają Małgorzatę Jakubiec-Hauke oraz Agnieszkę Płoszajską

Główne role w „Siostrach Parry” grają Małgorzatę Jakubiec-Hauke oraz Agnieszkę Płoszajską ©Grzegorz Olkowski

Główne role w „Siostrach Parry” grają Małgorzatę Jakubiec-Hauke oraz Agnieszkę Płoszajską

Główne role w „Siostrach Parry” grają Małgorzatę Jakubiec-Hauke oraz Agnieszkę Płoszajską ©Grzegorz Olkowski

„Siostry Parry” opowiadają historię inspirowaną najpopularniejszymi śpiewających gwiazdami estrady okresu międzywojennego - słynnymi The Barry Sisters.
[break]
Grupę tworzyły dwie Żydówki. Po wyjeździe do Stanów Zjednoczonych, jedna z nich zrobiła zawrotną karierę. To właśnie one wylansowały takie piosenki jak dynamiczne “Yoch–Cioch”, figlarne “Chiribim-Chiribom” czy bodaj najsłynniejsze “Bubliczki”. Sztuka muzyczna opisująca ich losy była już wcześniej z powodzeniem prezentowana w Krakowie, Rzeszowie i Tel Awiwie. W rolach głównych zobaczymy Małgorzatę Jakubiec-Hauke oraz Agnieszkę Płoszajską.
W Toruniu i w Ciechocinku
- Czekają nas dwie godziny niezapomnianych szlagierów - zapowiada reżyser Piotr Szalsza, który historię dwóch sióstr przenosi na scenę już po raz kolejny. Z odtwórczyniami głównych ról pracował po raz pierwszy kilka lat temu na scenie Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. - Nie wyobrażam sobie wystawiać taką sztukę bez orkiestry. Cieszę się, że w Toruniu udało nam się znaleźć znakomitych muzyków, którzy z nami zagrają. Musical z półplaybacku to jak pączek bez marmolady - twierdzi.
Premiera „Sióstr Parry” już w najbliższy piątek w Pałacu Dąmbskich.
- Nasza siedziba to domek ciasny, ale własny. To nie jest jednak żadna salka gimnastyczna i nikt tutaj nie trzyma reflektorów w rękach. W ciągu pół roku udało nam się przygotować premierę, a więc jest nieźle - twierdzi Anna Wołek, dyrektor Impresaryjnego Teatru Muzycznego.
Spektakl będzie można obejrzeć 13, 14, 17 i 18 czerwca w Toruniu. Początek o godz. 19. Wyjątkowy pokaz przedpremierowy odbędzie się już w czwartek. Przypomnijmy, że Teatr Muzyczny jest nową instytucją powołaną przez Urząd Marszałkowski, która ma zajmować się organizacja i współorganizacją wydarzeń muzycznych na terenie regionu i całego kraju. Z tego powodu jego pierwszą muzyczną produkcję wyreżyserowaną przez Piotra Szalszę będzie można 15 i 16 czerwca obejrzeć również na scenie Teatru Letniego w Ciechocinku.
Teatr i muzyka
W najbliższym czasie poza „Siostrami Parry” w Pałacu Dąmbskich będzie można obejrzeć także monodram Krystyny Podleskiej „Mój boski rozwód” (29.06), wysłuchać koncertu organowo-wokalnego Andrzeja Chorosińskiego, Zdzisława Madeja i Michała Chorosińskiego (28.06), a także przeżyć bliskie spotkanie z jazzem. 24 lipca zaplanowano bowiem koncert z udziałem m.in. Wojciecha Karolaka, promujący wydanie płyty z muzyka Jarosława Śmietany.
Więcej informacji o premierze Impresaryjnego Teatru Muzycznego w piątkowym wydaniu „Nowości”. Do rozdania będziemy mieli podwójne zaproszenia.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo