Wacław Krankowski potrójnym mistrzem Europy w portugalskiej Bradze!

Trzy złote i jeden brązowy medal na mistrzostwach Europy Masters w lekkiej atletyce zdobył Wacław Krankowski z Torunia.

Na zawodach z udziałem ponad 2 tys. uczestników, które odbyły się w portugalskiej Bradze, prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters startował w czterech konkurencjach. Na początek zdobył złoty medal w rzucie młotem w kat. M70. Uzyskał wynik 42,60 m . Następne złoto wywalczył w pchnięciu kulą, osiągając odległość 12,78 m. W rzucie dyskiem torunianin uplasował się na trzecim miejscu z rezultatem 36,35 m. W ostatniej swojej konkurencji, rzucie ciężarkiem, ponownie zdobył pierwsze miejsce. Uzyskał wynik 17,25 m.

Wacław Krankowski był jedynym torunianinem, który startował w ME. Polskę reprezentowało blisko 40 osób, które zdobyły 37 medali: 13 złotych, 7 srebrnych i 17 brązowych.

Udział w mistrzostwach był także okazją do przyjęcia przez Wacława Krankowskiego flagi ME, które w połowie marca 2024 roku odbędą się w Toruniu.