MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Kogo do boju o Radę Miasta Torunia wystawia Michał Zaleski? Kogo widzi jako wiceprezydenta?

Marek Nienartowicz
Marek Nienartowicz
Prezentacja kandydata na prezydenta Torunia, programu oraz kandydatów do Rady Miasta Torunia kadencji 2024-2029 Komitetu Wyborczego Wyborców Michała Zaleskiego odbyła się we wtorek 5 marca w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży. W jego trakcie Michał Zaleski zapowiedział, że w razie jego zwycięstwa nowym wiceprezydentem miasta będzie Marcin Czyżniewski (drugi z lewej)
Prezentacja kandydata na prezydenta Torunia, programu oraz kandydatów do Rady Miasta Torunia kadencji 2024-2029 Komitetu Wyborczego Wyborców Michała Zaleskiego odbyła się we wtorek 5 marca w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży. W jego trakcie Michał Zaleski zapowiedział, że w razie jego zwycięstwa nowym wiceprezydentem miasta będzie Marcin Czyżniewski (drugi z lewej) Grzegorz Olkowski
Walczący o szóstą kadencję w roli prezydenta Torunia Michał Zaleski przedstawił swój i swojego komitetu program oraz kandydatów w wyborach do Rady Miasta, a także ewentualnego kandydata na wiceprezydenta.

WIDEO: Te zwierzęta przyszły na świat w toruńskim Ogrodzie Zoobotanicznym!

od 16 lat

Prezydent Michał Zaleski walkę o kolejną reelekcję ogłosił w piątek 1 marca, tuż po północy, w internecie. We wtorek 5 marca w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży zaprezentowany został program Komitetu Wyborczego Wyborców Michała Zaleskiego oraz jego kandydaci do Rady Miasta Torunia kadencji 2024-2029.

Wybory 2024. Komitet Michała Zaleskiego stawia na... Michała Zaleskiego

Właśnie pod szyldem "Komitet Wyborczy Wyborców Michała Zaleskiego" startuje w wyborach Michał Zaleski i jego kandydaci do Rady Miasta. To ciekawostka, bo w trakcie kończącej się właśnie kadencji samorządu klub radnych KWW Michała Zaleskiego zmienił nazwę na "Wspólny Toruń". W kontekście wyborów postawiono jednak nie tyle na identyfikację z miastem, co na rozpoznawalność Michała Zaleskiego, czyli sprawdzone rozwiązanie, dające sukces przy okazji poprzednich samorządowych elekcji.

Więcej informacji z Torunia i okolic przeczytasz >>>TUTAJ<<<<

- Do tych wyborów idziemy pod prostym hasłem "Tak!" - mówił Marcin Czyżniewski, przewodniczący Rady Miasta i kandydat na radnego nowej kadencji. - Wiemy, co musimy zrobić, czego oczekują mieszkańcy naszego miasta. Idziemy pod znakiem liścia dębu. To drzewo jest symbolem siły i solidności. Zgodnie z legendą, to na koronie dębu rozpoczęła się historia naszego miasta.

- Tak! Jesteśmy gotowi, mamy dla torunianek i torunian program na rzecz rozwoju naszego miasta. To wizja miasta nowoczesnego i przyjaznego, którą realizujemy od wielu lat. To doświadczenie, które wynika ze znajomości miasta, niezliczonych rozmów z mieszkańcami, wiarygodności w realizacji planów. To także umiejętność dostrzegania szans rozwoju, także wtedy, gdy wydaje się, że ich nie ma. Chcemy zmieniać Toruń, by był jeszcze ciekawszy i lepszym miejscem do zamieszkania. Dostrzegamy problemy, trudności, ale nie narzekamy, nie negujemy wszystkiego, nie budujemy negatywnej narracji, biorącej się z jakiś osobistych niechęci czy nawet złości wobec kogoś. Mamy pozytywny przekaz ludzi, którzy wierzą w swoje miasto - mówił Michał Zaleski, podkreślając, że on i jego kandydaci stawiają na porozumienie, zrozumienie, zgodę, wolę współdziałania.

Michał Zaleski zaprezentował program swojego komitetu pod tytułem "Postaw na wzrost!", związujący oczywiście także do jego wzrostu. Są w nim m.in. zapowiedzi kontynuacji działań (choćby przygotowania do budowy mostu na wysokości Szosy Okrężnej, budowa odcinka trasy staromostowej przy Targowisku Miejskim, zajezdni tramwajowej przy ulicy Legionów, finansowanie programu zapłodnienia metodą in vitro, rozbudowa osiedla Glinki i budowa osiedla Pod Dębową Górą, jak i nowe (choćby stworzenie całodobowej przychodni stomatologicznej oraz kina na lewobrzeżu).

Wybory 2024. Kogo Michał Zaleski wystawia w wyborach do Rady Miasta Torunia?

Wśród kandydatów na radnych KWW Michała Zaleskiego są m.in. wiceprezydent Zbigniew Fiderewicz, wspomniany przewodniczący Rady Miasta, obecni "prezydenccy" radni, radny Dariusz Mądrzejewski i była poseł Iwona Michałek (do niedawna reprezentujący PiS/Porozumienie). Na listach komitetu w poszczególnych okręgach znaleźli się też przechodząca na emeryturę dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Mariola Soczyńska, była dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej UM Izabela Miłoszewska, były żużlowiec Karol Ząbik, były radny Zbigniew Ernest, prezes Młodzieżowej Spółdzielni Mieszkaniowej Sławomir Konieczka, syn Michała Zaleskiego Jakub oraz dyrektorzy toruńskich szkół: Szkoły Podstawowej nr 4 Izabela Ziętara, SP nr 8 - Danuta Rajczak-Zalewska, SP nr 35 - Ewa Lerman, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych nr 13 - Jacek Królikiewicz.

Oto listy kandydatów KWW Michała Zaleskiego do Rady Miasta w poszczególnych okręgach:

Okręg nr 1 (lewobrzeże, Skarpa, Kaszczorek)

 1. Iwona Michałek
 2. Michał Zaleski
 3. Sławomir Kruszkowski
 4. Danuta Zając
 5. Karol Ząbik
 6. Tamara Żuchowska
 7. Zbigniew Ernest
 8. Izabela Miłoszewska
 9. Marcin Leszczyński

Okręg nr 2 (Bydgoskie, Bielany)

 1. Zbigniew Fiderewicz
 2. Kamila Beszczyńska
 3. Witold Waczyński
 4. Aleksandra Kowalska
 5. Krystyna Nowakowska
 6. Maciej Żołnowski
 7. Marcin Gryga

Okręg nr 3 (starówka, Chełmińskie, Wrzosy, Jar)

 1. Marcin Czyżniewski
 2. Jacek Krzyżaniak
 3. Dariusz Mądrzejewski
 4. Izabela Ziętara
 5. Nadzieja Hajduczenia
 6. Jakub Wiśniewski
 7. Sławomir Konieczka
 8. Ewa Olczyk-Litkowska

Okręg nr 4 (Jakubskie, Mokre, Rubinkowo, Grębocin, Bielawy)

 1. Jarosław Beszczyński
 2. Milena Cybulska
 3. Jan Ząbik
 4. Mariola Soczyńska
 5. Jacek Królikiewicz
 6. Ewa Lerman
 7. Danuta Rajczak-Zalewska
 8. Jan Kwiatkowski
 9. Jakub Michał Zaleski

WIĘCEJ O WYBORACH 2024 W TORUNIU PRZECZYTASZ >>>> TUTAJ <<<

Wybory 2024. Marcin Czyżniewski kandydatem na wiceprezydenta Torunia

Michał Zaleski potwierdził podawaną już przez "Nowości" informację, że w razie jego wyborczego zwycięstwa i jego szóstej kadencji w roli prezydenta Torunia, wiceprezydentem miasta nie będzie już Zbigniew Fiderewicz. Przechodzi on na emeryturę. Jego następcą w roli wiceprezydenta i najbardziej zaufanym współpracownikiem Michała Zaleskiego ma się stać Marcin Czyżniewski. Przewodniczący Rady Miasta wcześniej był rzecznikiem prezydenta Zaleskiego. Obecnie jest także pracownikiem naukowym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz rzecznikiem prasowym tej uczelni. Oczywiście nie brakuje opinii, że w kolejnych wyborach na prezydenta Torunia Marcin Czyżniewski wystartuje jako następca Michała Zaleskiego. Czy tak będzie. czas pokaże.

Przypomnijmy, że najbliższe wybory na prezydenta Torunia i do Rady Miasta odbędą się w niedzielę 7 kwietnia. Na niedzielę 21 kwietnia zaplanowano drugą turę wyborów prezydenckich - dojdzie do niej, jeśli w pierwszej żaden z kandydatów nie uzyska więcej niż połowy ważnie oddanych głosów.

Polecamy: Dzieje się w Toruniu. Najlepsze zdjęcia fotoreporterów >>> TUTAJ <<<

Termin zgłaszania kandydatów na radnych minął w poniedziałek 4 marca, kandydatów na prezydenta mija w czwartek 14 marca.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska