Tylko u nas
nowosci.com.pl

Zobacz koniecznie!

Rozwiń
Wybory samorządowe 2018 Toruń. Na prawo most, na lewo most

Wybory samorządowe 2018 Toruń. Na prawo most, na lewo most

sz

Nowości Dziennik Toruński

Nowości Dziennik Toruński

Temat remontu mostu drogowego w Toruniu bardzo często pojawia się w tegorocznej kampanii wyborczej

Temat remontu mostu drogowego w Toruniu bardzo często pojawia się w tegorocznej kampanii wyborczej ©Polska Press

Michał Zaleski pojawił się na Wrzosach, aby mówić o seniorach. Członkowie My! Toruń podzielili się pomysłami na to, jak wydobyć Bydgoskie z zapaści.
Temat remontu mostu drogowego w Toruniu bardzo często pojawia się w tegorocznej kampanii wyborczej

Temat remontu mostu drogowego w Toruniu bardzo często pojawia się w tegorocznej kampanii wyborczej ©Polska Press

Środowy maraton konferencyjno-przedwyborczy rozpoczął Wojciech Klabun, radny PiS z Podgórza. Z dziennikarzami spotkał się przy moście im. Józefa Piłsudskiego, aby skomentować pomysły, jakie w związku z planowanym remontem przeprawy zgłosili polityczni konkurenci, oraz zaproponować swoje rozwiązania.

- Mówi się o przywróceniu tramwaju. To mrzonka - przekonuje. - Tramwaj faktycznie na moście kiedyś był, jednak przy obecnym ruchu samochodów będzie tylko utrudniał przejazd.
W tej chwili do Dworca Głównego docierają autobusy 10 linii, czy trzeba jeszcze do tego dodawać tramwaj, który dodatkowo jest ograniczony rozwiązaniami komunikacyjnymi? Mamy trzy wiadukty kolejowe, niestety przez żaden z nich tramwaj się nie przebije. W mojej ocenie jedyną szansą na przeprowadzenie tramwaju na lewy brzeg było pozostawienie rezerwy na moście im. generał Zawackiej.

Zobacz też:Radny uważa, że z remontem starego mostu nie należy zwlekać. Proponuje, aby prace prowadzić na trzy zmiany, co jego zdaniem pozwoli skrócić najbardziej uciążliwy etap robót. W czasie remontu przez most mają jeździć tylko autobusy komunikacji miejskiej. Wojciech Klabun złożył wniosek, aby w tym czasie, pojazdami wszystkich linii prowadzących przez most, na całej ich długości, można było jeździć za darmo.

Ubiegającemu się ponownie o mandat radnemu poparcia udzieliła poseł PiS Anna Sobecka.

Michał Zaleski, w towarzystwie trojga startujących z jego komitetu kandydatów do Rady Miasta pojawił się przed budowanym przy ulicy Storczykowej Środowiskowym Domu Samopomocy. Mówił głównie o tym, co miasto zrobiło i jeszcze zamierza zrobić dla seniorów oraz niepełnosprawnych: rozbudowie Domu Pomocy Społecznej, budowie domu samopomocy, transporcie niepełnosprawnych, planach wprowadzenia karty rencisty i osoby niepełnosprawnej, która ma działać tak jak karta seniora.

- W przyszłej kadencji wszystkie obiekty publiczne mają stać się dostępne dla niepełnosprawnych - zapowiedział Michał Zaleski.

W konferencji wzięli również udział: Krystyna Nowakowska, kandydatka na radną z okręgu nr 2, Jakub Wiśniewski z okręgu nr 3 i Barbara Iwanowska z okręgu nr 1.

Zobacz także:Członkowie Komitetu My! Toruń pojawili się natomiast na Bydgoskiem, dzielnicy o wielkim potencjale, jaki jednak z powodu bierności władz miasta nie jest w stanie się rozwinąć.

- Po latach wzbraniania się od jakichkolwiek wizyt u lekarza, miasto poddało Bydgoskie diagnozie, szczegółowo opisując problemy dzielnicy. Odpowiedzią na badania miał być program rewitalizacji. W obecnym kształcie skupia się on na leczeniu objawów, a nie przyczyn - mówi kandydaci My! Toruń i zapowiadają skuteczną walkę z przyczynami, bo - jak twierdzą - oglądają je na własne oczy, a nie z okien magistrackich gabinetów.


Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze (8)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Pan Klabun już u mnie sobie przechlapał.

DJRM (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Tą gadką o tramwaju - mżonce.
Właśnie dlatego, że do dworca biegnie 10 linii autobusowych, aż prosi się o tramwaj.
Zlikwidować te durne barierki i tramwaj na moście się zmieści. Nie będzie...rozwiń całość

Tą gadką o tramwaju - mżonce.
Właśnie dlatego, że do dworca biegnie 10 linii autobusowych, aż prosi się o tramwaj.
Zlikwidować te durne barierki i tramwaj na moście się zmieści. Nie będzie blokował ruchu bardziej niż jeden tir, skoro torowisko nie będzie wydzielone, ale w jezdni.
Czy naprawdę tak to ciężko zrozumieć?
Chciałem postawić na pana Klabuna. Jednak pozostanę przy dotychczasowym kandydacie.zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Ojeden most za mało.

idek1702 (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

Brakuje i brakować będzie coraz bardziej z każdym rokiem, mostu spinającego Inowrocław/Poznań z kierunkiem północnym Grudziądz/Gdańsk omijając centrum miasta. Stary most tylko do ruchu wewnętrznego...rozwiń całość

Brakuje i brakować będzie coraz bardziej z każdym rokiem, mostu spinającego Inowrocław/Poznań z kierunkiem północnym Grudziądz/Gdańsk omijając centrum miasta. Stary most tylko do ruchu wewnętrznego i to dla pojazdów z małym obciążeniem.zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Most zachodni

Torrr (gość)

Zgłoś naruszenie treści

wg prognoz nowy most zachodni nic nie da jeżeli prezydent zrealizuje węzeł Kluczyki. Wszystko poleci przez Kluczyki.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Tramwaj na lewobrzeże

Torrr (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

Tramwaj można poprowadzić dawnym śladem na Główny Kujawską ale wznoszącą się przed (lub za) nim estakadą tramwajową w kształcie łuku w prawo w Łódzką nad peronami z przystankiem na górze z...rozwiń całość

Tramwaj można poprowadzić dawnym śladem na Główny Kujawską ale wznoszącą się przed (lub za) nim estakadą tramwajową w kształcie łuku w prawo w Łódzką nad peronami z przystankiem na górze z możliwością zejścia pasażerów bezpośrednio z tramwaju na perony. Dalej Łódzką torowiskiem w jezdni (jak na Sienkiewicza) do skrzyżowania Łódzka/Andersa, Łódzką w pasie rozdziału do skrzyżowania ze starą drogą i w prawo miedzy fortem a cmentarzem w kierunku S10 do potężnego terenu powojskowego Piaski (drugi JAR- miejsce pod wielkie osiedle wielorodzinne i usługi/przemysł bliżej S10 (miejsca pracy przy S10/A1)).

I przede wszystkim jeden węzeł z s10 na wprost nowego mostu z docelowym węzłem dwupoziomowym "Łódzka" maksymalnie zmniejszający ruch na starym moście zamiast dwóch szkodliwych węzłów: Kluczyków ładujących cały ruch wjazdowy do miasta na stary most ( ponad 9 tys poj/dobę na samym łączniku) i Czerniewic którymi prawie nic nie zjedzie (zaledwie 103 pojazdy na dobę !).

Prognozy ruchu i przykładowe warianty przejścia łącznika na wprost mostu wschodniego:
https://www.skyscrapercity.com/showthread.php?p=151766432#post151766432zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
WSTYD

MIESZKANIEC (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

dla seniorów Panie Zaleski to jest Ciechocinek. Toruń może w końcu będzie miastem dla osób pracujących i młodych, bo na razie to dobrej pracy brak, a jak jest to nie ma jak tam dojechać. Ciągle...rozwiń całość

dla seniorów Panie Zaleski to jest Ciechocinek. Toruń może w końcu będzie miastem dla osób pracujących i młodych, bo na razie to dobrej pracy brak, a jak jest to nie ma jak tam dojechać. Ciągle nowe budynki w ch... nikomu nie potrzebne a miejsc parkingowych ubywa. Ulice ciągle te same a na Tormięsie 400 nowych mieszkań w planach. Chwalicie się ścieżkami rowerowymi, które prowadzą donikąd. Proszę spróbować dojechać z Czerniewic rowerem do pracy na starówce. POWODZENIA. Proszę dojechać samochodem do pracy na starówce i znaleźć bezpłatny parking. POWODZENIA. Miasto robi się SYFEM dla mieszkańców. ps. fajnie, że pracując w Urzędzie Marszałkowskim parking dla pracowników jest, ale jak ktoś pracuje na starówce za 1600pln na rękę to miejsca już nie ma. zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Komunikacja miejska

DJRM (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Przesiądź się do tramwaju a nie dupę wszędzie musisz autem wozić.
Nie kłam że ubywa miejsc parkingowych.
Zaproponuj co wyburzyć żeby na Starówce zrobić parkingi bo widzę że przy Cinema City ci za...rozwiń całość

Przesiądź się do tramwaju a nie dupę wszędzie musisz autem wozić.
Nie kłam że ubywa miejsc parkingowych.
Zaproponuj co wyburzyć żeby na Starówce zrobić parkingi bo widzę że przy Cinema City ci za daleko.
A rowerem z Czerniewic na Starówkę wkrótce pojedziesz. Jak Zalezki zaczynał kadencję, ze Skarpy na Żwirki nie miałem NIC ścieżek rowerowych. Dziś mam przez całą drogę.
Wszystko w temacie, ty nowoczesny "Toruń".zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
tramwaj

ja prd (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

koledze chyba sie miasta pomylily. Widziales tramwaj w czerniewicach? znowu ta wodka na myszach

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
MASAKRA

MYŚL ZANIM COŚ NAPISZESZ! (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

kolego DJRM co ty pi... o jakim Cinema City? Przecież to teren prywatny otwierany od 9:00 i to ich dobra wola, że nie ma szlabanów i możesz tam zaparkować. Wyobraź sobie teraz sytuacje, że CC...rozwiń całość

kolego DJRM co ty pi... o jakim Cinema City? Przecież to teren prywatny otwierany od 9:00 i to ich dobra wola, że nie ma szlabanów i możesz tam zaparkować. Wyobraź sobie teraz sytuacje, że CC zamyka szlabany. UPS. wielkie gó... się robi. Zobacz co się dzieje po rozpoczęciu budowy Sądu, kompletny chaos z parkowaniem na Grudziądzkiej. Mi będziesz pisał, żebym przesiadł się do tramwaju? Kolego ja jeżdżę ile się da rowerem do roboty bo wiem, że na miejsce o 7:00 rano raz mogę liczyć raz nie. Chcesz mnie pouczać? Możemy się umówić na wycieczkę rowerem z Czerniewic do Centrum o 6:20, zobaczy jak jest przyjemnie :DDD Następnego dnia możemy się wybrać w 3 osoby autem, które przez te 5km spali może 1l w obie strony czyli podróż kosztuje jakieś 5 zł a MZK jakieś 16,80 pln - świetna opcja :DD Na Starówce nic nie trzeba burzyć, tylko zamiast sprzedawać ziemię na kolejne nikomu niepotrzebne inwestycje, zrobić parking wielokondygnacyjny np. tam gdzie miało być zaj.. Solaris Center. Kolejny nikomu nie potrzebny biurowiec zabrał parking przy ING. Kolejne bloki mają powstać przy Urzędzie Miasta, zabierając plac zabaw. Co za d... wydaje pozwolenia na bloki na starówce???? Widziałeś ten twór za 4lo? Ktoś kto wydał na to pozwolenia powinien wisieć za jaja. Widziałeś co się buduje na Przedzamczu? Kto wydał na to pozwolenie??? zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Weź udział w największej konferencji marketingowej w regionie!

Weź udział w największej konferencji marketingowej w regionie!

Nowe autobusy w Toruniu WIZUALIZACJE

Nowe autobusy w Toruniu WIZUALIZACJE

Gigantyczny park wodny 200 km od Torunia!

Gigantyczny park wodny 200 km od Torunia!