MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wyłoniono toruńskie „Obiekty Roku - edycja 2021 - 2022"

Piotr Bednarczyk
Piotr Bednarczyk
W kategorii „zespoły i pojedyncze budynki mieszkalne wielorodzinne oraz jednorodzinne” tytułem „Obiekt Roku” został uhonorowany zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych mieszczący się przy ul. Strobanda 8-8E, Grasera 4C, 4D, 4F i 6 wzniesiony przez Budlex Jar Sp. z o.o.
W kategorii „zespoły i pojedyncze budynki mieszkalne wielorodzinne oraz jednorodzinne” tytułem „Obiekt Roku” został uhonorowany zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych mieszczący się przy ul. Strobanda 8-8E, Grasera 4C, 4D, 4F i 6 wzniesiony przez Budlex Jar Sp. z o.o. Piotr Lampkowski
Poznaliśmy laureatów konkursu „Obiekt Roku – edycja 2021 - 2022”. W jednej z kategorii nagrody nie przyznano.

WIDEO: Te zwierzęta przyszły na świat w toruńskim Ogrodzie Zoobotanicznym!

od 16 lat

„Obiekt Roku” to prestiżowa nagroda architektoniczna przyznawana przez prezydenta miasta Torunia od 1994 roku. Celem konkursu jest promowanie współczesnej architektury i stworzenie forum dla jej prezentacji oraz dyskusji na temat najnowszych realizacji i projektów architektonicznych. Początkowo odbywał się corocznie, od 2003 roku kolejne edycje są organizowane w cyklach dwuletnich.

Przyjęły się w krajobrazie Torunia

Nagrody - statuetki, dyplomy, a także pozwolenie na umieszczeniu na fasadzie informacji, że budynek został laureatem konkursu „Obiekt roku” wręczył we wtorek zwycięzcom prezydent Michał Zaleski na gali w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”. W uroczystości udział wzięli też jego zastępcy - Zbigniew Fiderewicz i Paweł Gulewski a także Katarzyna Kalkowska, dyrektorka Wydziału Architektury i Budownictwa, który nadzorował przebieg konkursu.

- Sednem tego konkursu jest piękno architektury - stwierdził prezydent Michał Zaleski. - Każdy z nas inaczej je postrzega, jednak jak do tej pory szczęśliwie decyzje poprzednich gremiów jurorskich, jak i tego rocznego jury, są decyzjami niekontestowanymi, dotyczą bowiem obiektów, które przyjęły się w krajobrazie Torunia jako ciekawe, wyróżniające i warte pozytywnej oceny. Niełatwe to przedsięwzięcie – wkomponować coś nowego w warunki miasta takiego jak Toruń - wyjątkowo atrakcyjnego architektonicznie, na co wpływ ma przede wszystkim zespół staromiejski, ale także zabudowa i architektura późniejszych stuleci.

Jar wciąż na topie

W kategorii „zespoły i pojedyncze budynki mieszkalne wielorodzinne oraz jednorodzinne” tytułem „Obiekt Roku” został uhonorowany zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych mieszczący się przy ul. Strobanda 8-8E, Grasera 4C, 4D, 4F i 6 wzniesiony przez Budlex Jar Sp. z o.o.

Wyróżnienie w tej kategorii przyznane zostały budynkowi mieszkalnemu wielorodzinnemu z usługami przy ul. Bydgoskiej 35 oraz budynkowi wielorodzinnemu zlokalizowanemu przy ul. Kilińskiego 1.

Sąd i muzeum na medal

W kategorii „obiekty użyteczności publicznej” tytułem komisja postanowiła uhonorować budynek Sądu Rejonowego, zlokalizowany przy ul. Warneńczyka 1.

W kategoriach „obiekty zabytkowe poddane modernizacji, rewitalizacji i adaptacji oraz utrzymywane lub użytkowane w należytym stanie” tytułem uhonorowano Muzeum Twierdzy Toruń, zlokalizowane przy ul. Wały gen. Sikorskiego 23.

Natomiast wyróżnienie w tej kategorii przyznane zostało budynkowi hotelarsko-gastronomicznemu przy ul. Szpitalnej 4 oraz budynkowi wielorodzinnemu mieszkalno-usługowemu, mieszczącemu się przy ul. Piastowskiej 5 i Jagiellończyka 2.

Tym razem bez nagrody

W kategorii „obiekty poddane modernizacji i adaptacji” tym razem nie przyznano tytułu „Obiekt Roku” ani też nie wyróżniono zgłoszonych obiektów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska