Wyrównanie z 500 plus. Do kiedy trzeba złożyć wniosek? Kiedy wypłaty? Ruszył nowy okres świadczeniowy! Jak nie stracić 500 plus?

Mateusz Bąk
Mateusz Bąk
Ruszył nowy okres świadczeniowy programu Rodzina 500 plus, a to wiąże się z koniecznością składana nowych wniosków. Prawo do świadczenie przyznawane jest teraz na rok - od 1 czerwca 2021 roku do 31 maja 2022 roku. Osoby, które nie złożyły jeszcze wniosku, czym prędzej muszą to uczynić. Jest bowiem szansa na wyrównanie z 500 plus za czerwiec. Sprawdźcie, jak nie stracić 500 plus i do kiedy składać wnioski.
Ruszył nowy okres świadczeniowy programu Rodzina 500 plus, a to wiąże się z koniecznością składana nowych wniosków. Prawo do świadczenie przyznawane jest teraz na rok - od 1 czerwca 2021 roku do 31 maja 2022 roku. Osoby, które nie złożyły jeszcze wniosku, czym prędzej muszą to uczynić. Jest bowiem szansa na wyrównanie z 500 plus za czerwiec. Sprawdźcie, jak nie stracić 500 plus i do kiedy składać wnioski. Dariusz Bloch / Polska Press
Ruszył nowy okres świadczeniowy programu Rodzina 500 plus, a to wiąże się z koniecznością składana nowych wniosków. Prawo do świadczenie przyznawane jest teraz na rok - od 1 czerwca 2021 roku do 31 maja 2022 roku. Osoby, które nie złożyły jeszcze wniosku, czym prędzej muszą to uczynić. Jest bowiem szansa na wyrównanie z 500 plus za czerwiec. Sprawdźcie, jak nie stracić 500 plus i do kiedy składać wnioski.

500 plus w 2021. Nowy okres świadczeniowy. TERMINY

Przypomnijmy, wnioski na nowy okres świadczeniowy 500 plus należało składać od 1 lutego drogą elektroniczną i od 1 kwietnia pocztą bądź w urzędzie. Termin minął 30 kwietnia. Świadczeniobiorcy, którzy nie przekroczyli terminu, wypłatę 500 plus w ramach nowego okresu otrzymają już w pierwszym miesiącu, a więc w czerwcu (najpóźniej do 30 czerwca). Mają zatem gwarancję ciągłości wypłaty świadczenia od pierwszego miesiąca nowego okresu. Co z osobami, które złożyły wniosek w maju?

- W przypadku kompletnych i prawidłowo wypełnionych wniosków złożonych w okresie od 1 maja do 31 maja 2021 r., ustalenie prawa oraz wypłata przyznanego świadczenia za miesiąc czerwiec i lipiec nastąpi nie później niż do 31 lipca 2021r - przypomina przypomina Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Polecamy

Wniosek o 500 plus po terminie? Nic straconego! Kiedy wpłynie wyrównanie?

Wnioski o 500 plus oczywiście wciąż można składać, z tym że ciągłość wypłaty nie jest zagwarantowana. Można jednak uzyskać wyrównanie za miesiące, w których nie będzie wypłacane 500 plus. Wystarczy złożyć wniosek do końca tego miesiąca!

- W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od 1 czerwca do 30 czerwca 2021r., ustalenie oraz wypłata przyznanego świadczenia za miesiąc czerwiec, lipiec i sierpień, nastąpi nie później niż do dnia 31 sierpnia 2021r - przypomina przypomina Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Polecamy

Jak nie stracić 500 plus? O tym trzeba pamiętać! Oto ważne terminy!

W kolejnych miesiącach będzie obowiązywał następujący mechanizm:

  • w przypadku złożenia kompletnego wniosku w okresie od 1 lipca do 31 lipca 2021 r., przyznanie świadczenia następuje za miesiące od lipca, a wypłata przyznanego świadczenia nastąpi najpóźniej do dnia 30 września 2021 r.,
  • w przypadku złożenia kompletnego wniosku w okresie od 1 sierpnia do 31 sierpnia, przyznanie świadczenia następuje za miesiące od sierpnia, a wypłata przyznanego świadczenia nastąpi najpóźniej do 31 października 2021r.,
  • w przypadku złożenia wniosku na nowy okres w kolejnych miesiącach, świadczenie będzie przyznawane od miesiąca, w którym rodzic złoży wniosek, a wypłaty przyznanego świadczenia realizowane będą co miesiąc na bieżąco.
Trwa głosowanie...

Czy jesteś "za" waloryzacją programu 500 Plus?

500 plus w liczbach

500 plus można otrzymywać na każde dziecko do 18 roku życia. Obecnie przyznawane jest na 6,6 mln dzieci. Większość rodziców złożyła już wnioski. Około 3 mln 380 tys. wniosków złożono drogą elektroniczną, kolejne 562 tys. wniosków przekazano w formie tradycyjnej.

Dodatkowe 12 tys. zł, nazywane też programem 1000 plus, nie będzie wypłacane w całej kwocie. Rodzice sami będą mogli zdecydować, w jaki sposób chcą otrzymać pieniądze. - Rodzice sami wybiorą wariant: po 1000 PLN miesięcznie przez rok czy po 500 PLN miesięcznie przez dwa lata. Sami też zdecydują, na co spożytkują te środki - czytamy w treści programu. Czytaj dalej. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNEPOLACAMY TAKŻE:Bony i dopłaty do mieszkań w ramach "Polskiego Ładu". Kto ile i na co dostanie?12 tys. zł od rządu na dziecko. Jak je dostać? Jakie są zasady?

2000 plus zamiast 1000 plus na dziecko? Kapitał opiekuńczy j...

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie