Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Będzie spotkanie na szczycie w sprawie neurologii w Toruniu. Znamy termin!

Sara Watrak
Sara Watrak
- Sytuacja jest bardzo napięta - mówi rzecznik wojewody Adrian Mól. I informuje o terminie spotkania w sprawie neurologii. Uczestniczyć w nim mają wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, marszałek województwa Piotr Całbecki oraz prezydent Torunia Michał Zaleski. Znamy termin spotkania.

Zobacz wideo. "W tej fali stan zdrowia pogarsza się dwa razy szybciej". Minister apeluje o testowanie się na Covid-19

Neurologia w Toruniu. Będzie spotkanie władz

- Spotkanie odbędzie się w czwartek, 7 października, w godzinach popołudniowych - mówi Adrian Mól.

Nie chce jednak ujawniać miejsca rozmów, gdyż odbędą się one bez udziału mediów. Jak jednak zapewnia rzecznik, po spotkaniu wojewoda wyda oświadczenie, w którym poinformuje o wynikach rozmów.

Oddziały neurologii w obu szpitalach w Toruniu nadal nie działają. W dalszym ciągu pacjentów udarowych nie przyjmują także lecznice w Inowrocławiu i w Grudziądzu. Mimo wcześniejszych zapowiedzi uruchomienia oddziału do końca tego tygodnia zawieszony pozostaje także oddział we Włocławku. Pacjenci z Torunia i okolic, z podejrzeniem udaru, są więc kierowani do placówek w Bydgoszczy, Świeciu i w Lipnie.

W czwartek ma dojść do spotkania prezydenta miasta Torunia Michała Zaleskiego, marszałka Piotra Całbeckiego i wojewody Mikołaja Bogdanowicza, którzy będą rozmawiać o możliwych rozwiązaniach problemu z neurologią w Toruniu.
- Liczymy, że spotkanie wojewody z marszałkiem i prezydentem Torunia będzie miało jakiś pozytywny efekt dla mieszkańców części wschodniej naszego województwa - mówi rzecznik wojewody Adrian Mól. Przypomnijmy, że zarówno Wojewódzki Szpital Zespolony, jak i szpital miejski, cały czas poszukują neurologów i prowadzą rozmowy z lekarzami.

Problem z neurologią w Toruniu. Kto za to odpowiada?

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej prezydent Michał Zaleski stwierdził, że rozwiązanie problemu leży w rękach NFZ, który może zwiększyć świadczenia finansowe. Zapewnił jednak, że miasto włączy się we wszelkie rozmowy dążące do poprawy sytuacji na toruńskich oddziałach neurologii. Tymczasem rzecznik wojewody informuje, że szpital miejski w Toruniu otrzymał w wakacje dodatkowo prawie 5 milionów złotych.

Tu warto wyjaśnić, że system ochrony zdrowia w każdym regionie Polski skonstruowany jest w ten sam sposób. Kwestie finansowania świadczeń medycznych i związanych z tym procedur leżą po stronie Narodowego Funduszu Zdrowia. Lokalne samorządy – marszałkowie województw, prezydenci, burmistrzowie i starostowie odpowiadają za podległe im jednostki ochrony zdrowia, w tym przychodnie i szpitale. To oni dbają o ich stan techniczny, modernizacje, rozbudowy oraz kondycję finansową. Wojewoda natomiast nadzoruje funkcjonowanie całego systemu na podległym sobie terenie.

Do sprawy będziemy wracać.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska