Tylko u nas
nowosci.com.pl

Zobacz koniecznie!

Rozwiń
Ciemno i niebezpiecznie na toruńskich przejściach dla...

Ciemno i niebezpiecznie na toruńskich przejściach dla pieszych, kiedy miasto je oświetli?

Alicja Cichocka-Bielicka

Nowości Dziennik Toruński

Nowości Dziennik Toruński

Po zmroku także na tym przejściu pieszych bez odblasków Bardzo słabo widać, uczulają kierowcy

Po zmroku także na tym przejściu pieszych bez odblasków Bardzo słabo widać, uczulają kierowcy ©Grzegorz Olkowski

Ciemno i niebezpiecznie przy przebudowywanym rondzie przy placu Chrapka - piesi i kierowcy ostrzegają, że tam może dojść do tragedii.
Po zmroku także na tym przejściu pieszych bez odblasków Bardzo słabo widać, uczulają kierowcy

Po zmroku także na tym przejściu pieszych bez odblasków Bardzo słabo widać, uczulają kierowcy ©Grzegorz Olkowski

Od piątku rondo przy placu Chrapka ma być przejezdne, podobnie jak dwie trasy wylotowa na Bydgoszcz i wlot od strony Gdańska. Jednak nadal piesi i kierowcy będą musieli w tym miejscu bardzo mocno uważać.

- Szczególnie niebezpiecznie jest obecnie na przejściu tymczasowym przy ul. Warneńczyka - zwraca uwagę jeden z kierowców, który codziennie po zmroku pokonuje tę trasę nawet kilka razy. - Jadąc od placu Pokoju Toruńskiego pieszych w ciemnych kurtkach bez odblasków nie widać. Choć jechałem bardzo wolno, bo znam to przejście to i tak pieszego zauważyłem w ostatniej chwili.

Zobacz także: Brutalny sutener z Torunia. Szantażował kobiety seks-zdjęciami, gdy chciały skończyć z prostytucją. Proces w piątek!


Wszystko przez brak oświetlenia w tym miejscu. Piesi toną w ciemnościach.

Co z oświetleniem?

Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poinformował wczoraj, że otwiera rondo i dwie trasy, ale na uruchomienie oświetlenia trzeba będzie jeszcze poczekać. Ile?

- Wykonawca dokłada starań żeby oświetlenie załączyć jak najszybciej. Według informacji stanie się to na początku przyszłego tygodnia - informuje Agnieszka Kobus - Pęńsko, rzecznik MZD w Toruniu.

Do tego czasu noga z gazu

Kierowcy jeszcze kilka najbliższych dni w tym weekend w tym miejscu będę musieli bardzo uważać. Niebezpiecznie jest też na kilku innych nieoświetlonych przejściach Torunia.O sytuacji przy rondzie na skrzyżowaniu ul. św Katarzyny i ul. Dobrzyńskiej ostatnio pisaliśmy, ale nadal mamy sygnały od kierowców, że w tym miejscu pieszych w ciemnych kurtkach po prostu nie widać.

Piesi i kierowcy muszą bardzo uważać także na przejściu przy rondzie Pokoju Toruńskiego, konkretnie przy zjeździe w ul. Dobrzyńską, to przejście też jest słabo oświetlone.

Takich ciemnych miejsc w całym Toruniu jest bardzo wiele. Sprawę zgłaszaliśmy do Miejskiego Zarządu Dróg, jego rzeczniczka zapewnia, że oświetlenie będzie, w przyszłym roku.

Co robi miasto?

- Od 2017 roku realizujemy program poprawy bezpieczeństwa dla pieszych i rowerzystów, a ramach którego doświetlamy przejścia, instalujemy kocie oczka czy aktywne znaki drogowe - wylicza Agnieszka Kobus - Pęńsko.Okazuje się, że taki migający znak znajduje się przy opisywanym przejściu ul. Warneńczyka, ale według relacji kierowców już ostrzegawczo nie miga.

- Wygląda n a to, że się zepsuł - zwraca uwagę jeden z kierowców.

Czytelnicy sygnalizują

Kontrowersyjna decyzja prezydenta Torunia, Michała Zaleskiego

- Pokaz miejskich fajerwerków to wielka atrakcja, na którą zawsze czekam w Sylwestra - nasza Czytelniczka bardzo ubolewa nad decyzją prezydenta miasta, że najbliższy Sylwester będzie ostatnim z miejskimi fajerwerkami. - Dla mnie była to jedna z nielicznych atrakcji tej wyjątkowej nocy - jak mówi, to wielka szkoda, że taką decyzję podjęto. - Wygląda na to, że w naszym mieście bardziej liczy się spokój zwierząt niż tacy ludzie jak ja.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze (2)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Kilka uwag

ABC (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Przejście dla pieszych i przejazd dla rowerów na Bema przy Tortorze też przydałoby się oświetlić, bo kiedyś dojdzie tam do tragedii; na Mickiewicza przed skrzyżowaniem z Kochanowskiego proponuję...rozwiń całość

Przejście dla pieszych i przejazd dla rowerów na Bema przy Tortorze też przydałoby się oświetlić, bo kiedyś dojdzie tam do tragedii; na Mickiewicza przed skrzyżowaniem z Kochanowskiego proponuję postawić znak z ograniczeniem 30 km/h bo niektórzy kierowcy zapominają że to nie obwodnica i tutaj nie zapi#%^ala 90/100 na godz. bo pieszy lub rowerzysta na pasach nie ma szans. zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
tylko auta się liczą

kierowcolożka (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Teraz wszyscy jeżdżą autami ,po co jakieś światła. Era motoryzacji rządzi.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo