Dla Anwilu to już jest koniec

Po raz drugi w fazie play off zespół Anwilu Włocławek przegrał we własnej hali z Treflem Sopot i tym samym podopieczni Emira Mutapcicia zakończyli sezon.

<!** Image 2 align=none alt="Image 169857" sub="Dragan Ceranić (nr 14) rywalizował pod koszem z Paulem Millerem. Z prawej przygląda się Adam Waczyński Fot. Jarosław Czerwiński">Włocławianie, po porażce w środę, musieli wczoraj wygrać, jeżeli chcieli przedłużyć swoje nadzieje i pojechać do Sopotu na piąty mecz.

Niestety, nie udało im się to. Podobnie jak w środę, przegrali po dogrywce, a ich „katem” okazali się w dodatkowym czasie gry Filip Dylewicz i Giedrius Gustas.

Wczorajsze spotkanie było bardzo wyrównane. Minimalną przewagę w pierwszych minutach osiągnęli gospodarze (w 8 min. 17:15). Końcówka pierwszej kwarty należała jednak do przyjezdnych (21:17 i po 10 min. 25:21).

<!** reklama>W drugiej kwarcie żadnej z ekip nie udało się „odskoczyć” na więcej niż trzy punkty. Spory problem miał szkoleniowiec Trefla Karl Muzinieks, bowiem dwaj środkowi w jego zespole szybko „łapali” faule. Dragan Ceranić w 18 min. miał trzy przewienienia, a Slobodan Ljubotina pojawił się w pierwszej kwarcie na 4 min. i... czterokrotnie faulował.

Po zmianie stron świetną dyspozycję zaprezentował Adam Waczyński. Zdobył dziewięć punktów, a po kolejnym trafieniu Dylewicza było 57:51.

Czwarta kwarta, to walka punkt za punkt. W końcówce za trzy punkty trafił Bartosz Diduszko (83:81), ale chwilę później, równo z syreną punkty zdobył Gustas i potrzebna była dogrywka.

Dodatkowy czas gry to popis Dylewicza, który zdobył w nim dla Trefla osiem pierwszych „oczek” z rzędu (91:86). Później na swoje barki zdobywanie punktów wziął Gustas, który faulowany przez rywali wykorzystał wszystkie sześć rzutów wolnych.

Sopocianie w półfinale zmierzą się ze zwycięzcą pary Turów Zgorzelec - PBG Basket Poznań.

Wynik

Anwil Włocławek - Trefl Sopot 89:99 po dogr.

• Kwarty: 21:25, 22:19, 16:20, 24:19, dogr. 6:16
  • Anwil: N. Jovanović 25 (3x3), A. Pluta 18 (2), P. Miller 15, D. J. Thompson 2, Ł. Majewski 0 oraz B. Diduszko 11 (2), C. Thomas 11, S. Hajrić 4, S. Morrison 3
  • Trefl: F. Dylewicz 30 (3), D. Ceranić 18, G. Gustas 15, A. Waczyński 11, M. Stefański 3 oraz P. Kikowski 11 (2), L. Harrington 5 (1), L. Kinnard 5, S. Ljubotina 1