MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jak przewieźć większe przedmioty przez wejście, do którego klucze mają tylko trzy osoby?

Piotr Lampkowski
Brama na działki zostanie poszerzona, ale czy wtedy działkowcy będą mogli ją otwierać własnymi kluczami?
Brama na działki zostanie poszerzona, ale czy wtedy działkowcy będą mogli ją otwierać własnymi kluczami? Grzegorz Olkowski
Podczas ostatnich dyżurów pogotowia reporterskiego „Nowości” dominowały tematy związane z ogródkami działkowymi i wywozem śmieci.

[break]
Działkowcy, którzy mają ogródki u zbiegu ulic Andersa i Okólnej w Toruniu, mają problem z dostępem do bramy wjazdowej do swoich działek.

Walka o klucz

- Już od dwóch lat walczymy z prezesem o klucz do głównej bramy wjazdowej - mówią działkowcy z działek im. Adama Mickiewicza przy ulicy Okólnej 77. - W tej sprawie zwracaliśmy się już bezpośrednio i na piśmie do prezesa. Pisaliśmy również do komisji rewizyjnej. Wszystko bez skutku. W Polskim Związku Działkowców w Toruniu zasugerowano nam przedstawienie sprawy na walnym zebraniu członków Rodzinnych Ogródków Działkowych przy ulicy Okólnej. I nawet te ustalenia nie są respektowane.

Tadeusz Chojnacki, prezes ogródków przy ulicy Okólnej bagatelizuje to, co mówią działkowcy.

- Nie widzę problemu. Trzy osoby, włącznie ze mną mają dostęp do kluczy. Oprócz mnie gospodarz i jeden z członków zarządu. Dotychczas nie było z tym kłopotów - mówi prezes Chojnacki. - Poza tym niedługo będziemy wymieniać bramę. Zostanie poszerzona i przeniesiona w inne miejsce. To dlatego na razie nikt poza trzema osobami nie ma kluczy do głównego wejścia.

Działkowicze przypominają też prezesowi, że na walnym zebraniu podjęto uchwałę o szerszym dostępie do kluczy i w takiej sytuacji należy ją respektować.

- A co jeśli na teren działek będzie musiała wjechać karetka? - pytają retorycznie.

Pojemniki w upale

- W czwartki MPO zabiera bio-odpady, ale nie płucze po tym pojemników. Do tej pory za śmieciarką jeździł specjalny samochód i mył pojemniki. Teraz przy tak upalnej pogodzie resztki, które zostają w środku pojemników, szybko gniją i smród robi się nie do zniesienia. Nawet robaki zaczęły się pojawiać. Czy nie można myć kontenerów częściej? Przecież za to też płacimy - zgłaszają mieszkańcy Wrzosów.

- Zgodnie z umową na odbiór odpadów zawartą z gminą miasta Toruń pojemniki do zbierania odpadów zmieszanych i bioodpadów myjemy jeden raz w okresie od 1 kwietnia do 30 czerwca, a dwa razy w okresie od 1 lipca do 30 września - mówi rzeczniczka toruńskiego MPO Magdalena Krzyżanowska. - Pojemniki na odpady surowcowe myjemy zaś dwa razy w roku w okresie od 1 kwietnia do 31 października. Harmonogram mycia pojemników uzgadniamy z Wydziałem Gospodarki Komunalnej. Na Wrzosach w okresie od 1 kwietnia do 6 maja odbyło się już pierwsze mycie pojemników na bioodpady. Kolejne odbędzie się w pierwszej połowie lipca, a następne w drugiej połowie września.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska