Mikołajki od hokeistów Nesty. Trener rywali nie podał im ręki

MZ, PB
Jacek Smarz
Hokeiści Nesty Miresa pokonali GKS Katowice, co tak zdenerwowało trenera GKS-u i kadry Jacka Płachtę, że nie podał po meczu ręki torunianom.

Po raz trzeci w ostatnim czasie torunianie grali dogrywkę i ponownie wygrali taki mecz. Wczoraj w Katowicach pokonali GKS, bezpośredniego rywala w walce o play off. Decydująca o zwycięstwie była akcja w ostatniej minucie dogrywki, w której Piotr Naparło zdobył swojego drugiego gola w meczu.

- Graliśmy na tyle, na ile nas było stać i tyloma zawodnikami, ilu mieliśmy - mówi trener Leszek Minge. - Na pochwałę zasługuje cały zespół. Niech ta wygrana będzie małym prezentem dla kibiców na mikołajki.

Niestety, z powodu kontuzji meczu nie dokończyli Daniel Minge i Marcin Wiśniewski.
KG, ID

Tauron KH GKS Katowice - Nesta Mires Toruń 2:3 po dogr. (0:1, 0:0, 2:1; 0:1)

0:1 D. Trachanow - J. Dołęga (1.35), 0:2 P. Naparło - B. Fraszko, J. Żylinski (40.11), 1:2 W. Troszyn - M. Porejs, M. Kostúr (40.37), 2:2 J. Łymanski - M. Porejs (54.28, w przewadze), 2:3 P. Naparło - B. Fraszko (64.11)

Nesta Mires: Plaskiewicz - Jaworski, Żylinski; Trachanow, Skólmowski; Kourach, Heyka - Minge (Naparło), Kukuszkin, Fraszko; Dołęga, Michajłau, Kalinowski; Stasiewicz, Ćwikła, Wiśniewski (Husak).

W innych meczach: GKS Tychy - Tempish Polonia Bytom 2:1 (0:0 0:1, 2:0), PGE Orlik Opole - JKH GKS Jastrzębie 6:2 (2:0, 1:1, 3:1), Comarch Cracovia - TatrySki Podhale Nowy Targ 4:2 (1:1, 3:1, 0:0). W poniedziałek Unia Oświęcim pokonała MH Automatykę Gdańsk 5:1 (1:1, 2:0, 2:0).