Olimpijski brąz dla toruńskich Sokołów

Dariusz Łopatka
W spotkaniu, którego stawką było najniższe miejsce na podium mistrzostw Polski, młodzi hokeiści Sokołów Toruń pokonali 6:3 rówieśników z Sanoka.

<!** Image 2 align=none alt="Image 186199" sub="Juniorzy młodsi Sokołów Toruń, prowadzeni przez Tomasza Jaworskiego, wywalczyli w Janowie brązowe medale FOT.: Adam Zakrzewski">Do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, będącej jednocześnie oficjalnym finałem mistrzostw Polski, drużyna prowadzona przez Tomasza Jaworskiego dostała się zajmując trzecie miejsce (za plecami Podhala Nowy Targ i Unii Oświęcim) w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów Młodszych.

W fazie grupowej zawodów rozgrywanych na tafli lodowiska w Janowie młodzi adepci toruńskiej szkółki zmierzyli się ze Stoczniowcem Gdańsk oraz faworytami imprezy, hokeistami wspomnianego Podhala. W pierwszym spotkaniu turnieju finałowego Sokoły długo nie odstawały od „Szarotek”, lecz w trzeciej tercji straciły pięć bramek i przegrały ostatecznie z silnym rywalami 3:10. W potyczce decydującej o awansie do półfinału nasza młodzież pokonała jednak gdańszczan 4:1 i w pierwszym spotkaniu w strefie medalowej zmierzyła się z Unią Oświęcim.

<!** reklama>- Szkoda tego meczu - powiedział Tomasz Jaworski, szkoleniowiec Sokołów. - Przeważaliśmy przez dwie tercje, jednak przegraliśmy 1:5.

Torunianom pozostała więc walka o brązowy medal z innym przegranym półfinalistą - KH Sanok.

- W niedzielę również przeważaliśmy, lecz tym razem nie daliśmy się ograć - dodał Tomasz Jaworski. - Cieszymy się z brązowego medalu. To dla nas spory sukces.

Dodajmy, iż oprócz medali toruńskie Sokoły zdobył także puchar w kategorii fair play. Z kolei Bartosz Fraszko, zdobywca czterech bramek w meczu o brąz, został najlepszym strzelcem turnieju finałowego mistrzostw kraju.

Półfinał.Sokoły Toruń - Unia Oświęcim 1:5 (0:1, 1:2, 0:2). Bramka dla Sokołów: Ł. Błotnicki.

Mecz o brązowy medal.Sokoły Toruń - KH Sanok 6:3 (1:0, 2:1, 3:2). Bramki dla Sokołów: B. Fraszko 4, J. Jaworski, J. Gimiński.

Drużynę Sokołów, która w Janowie wywalczyła brązowy medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, reprezentowali: W. Kopyciński, M. Tejza; J. Gimiński, R. Gazda, A. Kobyliński, A. Borowicz, J. Świerczewski, A. Jaworski, Ł. Korzestański, Sz. Rzadkiewicz; R. Hoppe, B. Fraszko, J. Jaworski, Ł. Błotnicki, D. Zembrzuski, J. Jurkiewicz, Marc. Zwierzychowski, M. Hrecki, Mari. Zwierzychowski, Sz. Laskowski, M. Gerne, P. Podlas.