Tylko u nas
nowosci.com.pl

Zobacz koniecznie!

Rozwiń
Po tragedii na UTP. Prokuratura kończy śledztwo. Kto stanie...

Po tragedii na UTP. Prokuratura kończy śledztwo. Kto stanie przed sądem?

MP

Nowości Dziennik Toruński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Policyjne oględziny miejsca tragedii na UTP

Policyjne oględziny miejsca tragedii na UTP ©Tomasz Czachorowski

Mija rok od tragicznej imprezy na UTP w Bydgoszczy, w wyniku której śmierć poniosło troje studentów. W piątek społeczność akademicka uczci pamięć zmarłych żaków. Tymczasem Prokuratura Bydgoszcz-Północ zakończyła śledztwo w tej sprawie.
Policyjne oględziny miejsca tragedii na UTP

Policyjne oględziny miejsca tragedii na UTP ©Tomasz Czachorowski

Przypomnijmy, do tragedii doszło w nocy z 14 na 15 października 2015 roku, podczas zabawy zorganizowanej z okazji inauguracji roku akademickiego. W wąskim korytarzu zgromadziło się mnóstwo osób. Wybuchła panika i ludzie zaczęli się tratować. W efekcie tego zdarzenia ostatecznie śmierć poniosło troje studentów.

Zobacz galerię: Tragedia na UTP w Bydgoszczy

W piątek, rok po tragedii, nowy rektor, Senat oraz Rada Samorządu Studentów i Doktorantów Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego uczczą pamięć zmarłych żaków.
O godz. 11 nastąpi wspólne złożenie wieńców i zniczy przy „głazie pamięci” pomiędzy budynkami 3.1 a 2.1 z ceremoniałem sztandarowym. Dwie godziny później zaplanowano złożenie wieńców i zniczy na grobach zmarłych studentów Pawła Garachowa, Natalii Górniak i Pauliny Tomasik.

Tymczasem Prokuratura Bydgoszcz-Północ zakończyła śledztwo w tej sprawie. Przed sądem staną były rektor uczelni prof. Antoni B., ówczesny prorektor ds. dydaktycznych i studenckich prof. Janusz P., była przewodnicząca Samorządu Studenckiego Ewa Ż. i szef ochrony Andrzej Z.

- Mamy już zebrany cały materiał dowodowy. Przygotowujemy akt oskarżenia - powiedział nam Piotr Dunal, zastępca prokuratora rejonowego Prokuratury Bydgoszcz-Północ. - Na jego sporządzenie i przesłanie go do sądu mamy dwa tygodnie.

Czytaj także: 6,5 tony śmieci zniknęło z domu przy Szosie Lubickiej w Toruniu

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo