Skoczkowie awansowali w komplecie

Dariusz Łopatka
Każdy z siedmiu polskich skoczków, startujących dziś w kwalifikacjach do inauguracyjnego konkursu Turnieju Czterech Skoczni, uzyskał awans do zawodów głównych w Oberstdorfie.

<!** reklama>

Najlepszy wynik, z grona naszych reprezentantów, uzyskał Piotr Żyła, któremu 132 metrowy skok zagwarantował dziesiąte miejsce w całej stawce. Tylko metr krócej skoczył Kamil Stoch, który został sklasyfikowany ostatecznie na 16. miejscu. Jedną pozycję wyżej zajął z kolei Dawid Kubacki. Zawodnik Wisły Zakopane wylądował na 127 metrze.

Dalsze miejsca zajęli Stefan Hula (18.), Maciej Kot (27.), Klemens Murańka (34.) oraz Krzysztof Miętus (45.).

Kwalifikacje wygrał Austriak Gregor Schlierenzauer, przed Norwegiem Andersem Jacobsenem oraz swoim rodakiem Wolfgangiem Loitzlem.

Poniżej prezentujemy „polskie” pary pierwszej, niedzielnej serii konkursu w turnieju w Oberstdorfie

Maciej Kot - Maximilian Mechler (Niemcy)

Stefan Hula - Sebastian Colloredo (Włochy)