Paweł Adamowicz
Pożegnanie

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Rozwiń
Paweł Adamowicz
Zwiń

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Służba publiczna, ukochane miasto i drugi człowiek - te wartości były dla niego najważniejsze. Paweł Adamowicz był człowiekiem niezwykle aktywnym, zawsze życzliwym i zawsze blisko ludzi.

Stacja Toruń Garbaty Mostek

Stacja Toruń Garbaty Mostek

Zdjęcie autora materiału

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Po artykule Małgorzaty Oberlan „Stacja Toruń Garbaty Mostek” otrzymaliśmy wyjaśnienia z Urzędu Miasta Torunia.

Po artykule Małgorzaty Oberlan „Stacja Toruń Garbaty Mostek” otrzymaliśmy wyjaśnienia z Urzędu Miasta Torunia.


W nawiązaniu do publikacji „Stacja Toruń Garbaty Mostek” („Nowości”, 27. 05. 2009 r.), dla ścisłości pragnę wyjaśnić, że „toruński etap” projektu Szybkiej Kolei Metropolitalnej BIT-City gmina realizuje z trzema partnerami - samorządem województwa kujawsko-pomorskiego, Polskimi Kolejami Państwowymi i PKP Polskimi Liniami Kolejowymi. Mnogość partnerów oraz fakt, że przedsięwzięcie to realizujemy w spójności z drugim dużym miejskim projektem transportowym pn. „Rozwój sieci komunikacji tramwajowej w Toruniu w latach 2007-2013” nie pozostają bez wpływu na tempo czynionych przygotowań do realizacji zadania.


Dokonane przez autorkę artykułu porównanie zaawansowania prac Torunia i Solca Kujawskiego, który ma znacznie mniejszy zakres rzeczowy inwestycji i będzie on realizowany tylko i wyłącznie przez gminę, jest dość niefortunne.


Spotkania negocjacyjne, które odbywały się między gminą Toruń, samorządem województwa, PKP oraz PLK od grudnia 2008 roku, zaowocowały deklaracją o udziale w przedsięwzięciu oraz wstępnym ustaleniem zakresu rzeczowego i finansowego. W najbliższym czasie planowane jest podpisanie porozumienia między partnerami oraz zlecenie wstępnego studium wykonalności projektu. Ponadto gmina będzie niebawem dysponować analizami dotyczącymi zasadności rozbudowy sieci tramwajowej w kierunku północnym od projektowanej Trasy Średnicowej Północnej.


Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, istnieje obowiązek podpisania pre-umowy na finansowanie zadania w ciągu 6 miesięcy od daty publikacji listy indywidualnych projektów dla POIiŚ pomiędzy gminą a instytucją wdrażającą POIiŚ (w tym przypadku jest to Centrum Unijnych Projektów Transportowych). Do Centrum należy również złożyć wniosek aplikacyjny. Planujemy to zrobić pod koniec 2010 roku.Agnieszka Pietrzak
Rzecznik Prasowy Prezydenta Torunia


Od autorki: W wymienionej publikacji nie dokonałam porównania zaawansowania prac w Solcu i Torunia.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo