Złoto dla Marty Łyczbińskiej

Sławomir Kabat
Marta Łyczbińska została w rodzinnym Toruniu młodzieżową (do lat 23) mistrzynią Europy we florecie. W turnieju szpadzistów brązowy medal zdobył Filip Broniszewski (AZS AWF Kraków).

<!** reklama>
Drugi dzień imprezy był bardzo udany dla Polaków. Zgodnie z nadziejami i przewidywaniami czołowe role w turnieju florecistek odegrały toruńskie bliźniaczki Marta i Hanna Łyczbińskie (wychowanki Budowlanych_. Przed rokiem w Bratysławie obie dotarły do finału i wtedy lepsza okazała się Hanna.Broniąca tytułu zawodniczka w ćwierćfinale przegrała z Franziską Schmitz 12:13. Siostrę "pomściła" w finale Marta, która pokonała Niemkę 15:6. Zdobyła tym samym swój czwarty medal MME, bo oprócz srebra sprzed roku, ma w dorobku drużynowe złoto z Bratysławy i brąz z Kazania sprzed dwóch lat. W drodze do triumfu najtrudniejszy pojedynek stoczyła w półfinale, kiedy pokonała Włoszkę Chiarę Cini 10:9. Hanna Łyczbińska została sklasyfikowana na siódmej pozycji, wcześniej eliminując z turnieju Emilię Rygielską (15:8), która ostatecznie zajęła 11. miejsce. Monika Paliszewska (wszystkie Sietom) była 27.