Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Do Książnicy Kopernikańskiej po koncentrację i rozrywkę w krainie gier

Tomasz Wersocki
Biblioteka przy ulicy Słowackiego od lat zaprasza autorów książek. W kwietniu będzie gościć Jakuba Małeckiego i Roberta Małeckiego
Biblioteka przy ulicy Słowackiego od lat zaprasza autorów książek. W kwietniu będzie gościć Jakuba Małeckiego i Roberta Małeckiego Sławomir Kowalski
W kwietniu biblioteka zaprasza m.in. na prelekcje historyczne, gry planszowe oraz spotkania autorskie.

Ponad 15 wydarzeń w kolejnym miesiącu zaplanowano w siedzibie Książnicy Kopernikańskiej oraz w jej filiach działających na terenie Torunia.

Świat gier planszowych
W bibliotece czterokrotnie w kwietniu odbędzie się turniej bilardu indyjskiego, który jest połączeniem tradycyjnego bilardu, snookera oraz gry w kapsle.

- Carrom uczy koncentracji, precyzji i taktycznego myślenia. Partia bilardu indyjskiego jest rozgrywana na kwadratowym stole, a zawodnicy grają w pozycji siedzącej. Ich celem jest wbicie wszystkich krążków do łuz umieszczonych w rogach stołu. Wbrew pozorom nie jest to łatwe. W Carrom można grać jeden na jeden lub w parach - wyjaśnia Marek Ospalski z Książnicy Kopernikańskiej.

Zobacz także:

Trwa przebudowa miejskiego targowiska przy Szosie Chełmińskiej w Toruniu. Część odnowionych i zadaszonych miejsc została już udostępniona sprzedawcom. Cały remont powinien zakończyć się pod koniec kwietnia. Całość prac pochłonie 3 miliony 200 tysięcy złotych.Zobacz także:Minikopernik. Wielkie otwarcie jesieniąKoszyk wielkanocny 2018

Remont targowiska. Zobaczcie jak wygląda pod nowym dachem! [ZDJĘCIA]

Rozgrywki w bilard indyjski rozpoczną się 9 kwietnia w godz. 17-20. Kolejne turnieje zaplanowano: 16, 23 i 30 kwietnia.

Natomiast 12 i 26 kwietnia o godz. 17 filia nr 1 Książnicy przy ulicy Jęczmiennej zaprasza dzieci oraz młodzież do Klubu Gier Planszowych „Graina”. Podczas każdego takiego spotkania będzie możliwość zapoznania się z grami kooperacyjnymi, tematycznymi i rywalizacyjnymi. Przewodnikami po tym świecie będą trenerzy posiadający bardzo szeroką wiedzę z zakresu gier planszowych.

Więcej informacji można uzyskać telefonicznie: 56 621 09 56 bądź mailowo: [email protected].

Małecki i... Małecki

Od lat Książnica Kopernikańska organizuje spotkania z autorami powieści.

Zobacz również:

Centrum Innowacyjnej Edukacji, czyli tak zwany „Minikopernik” zostanie otwarty dla zwiedzających już jesienią przyszłego roku. Co powstanie wewnątrz obiektu? Nieco ponad rok na wykonawca na przebudowę budynków położonych przy ulicy Władysława Łokietka. Po zakończeniu robót budowlanych do wyremontowanych obiektów wprowadzi się Młyn Wiedzy, który zajmie się wyposażeniem nowych przestrzeni.- Trzon budynku zostanie przebudowany, a cały obiekt dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Kondygnacje zostaną podwyższone, ale ich liczba zostanie zachowana. Starszy obiekt pozostanie w takiej samej kubaturze  - opowiada o projekcie przebudowy Marcin Maksim, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów z toruńskiego magistratu. Oba przeznaczone do adaptacji budynki są zagrzybione, konieczne będą więc także częściowe rozbiórki. Po remoncie w budynkach powstaną między innymi sale modułowe, takie których przestrzeń będzie można dzielić zależnie od potrzeb - na pomieszczenia warsztatowe, pokazowe, szkoleniowe i konferencyjne. Na realizację robót budowlanych miasto przeznaczy 11,237 mln złotych. ZOBACZCIE JAK MA WYGLĄDAĆ MINIKOPERNIK I JAK OBECNIE PREZENTUJĄ SIĘ WNĘTRZA, W KTÓRYCH POWSTANIE >>>>>> Obejrzyj również. Info z Polski

„Minikopernik”. Wielkie otwarcie jesienią 2019 roku! [ZDJĘCIA]

W środę 11 kwietnia o godz. 18 wszyscy wielbiciele prozy Jakuba Małeckiego będą mogli spotkać się z pisarzem. Spod jego pióra wyszło do tej pory dziewięć książek, m.in. bestsellerowy „Dygot” oraz „Ślady”. Do Torunia Małecki przyjedzie promować swoją najnowszą książkę zatytułowaną „Rdza”.

Dwa tygodnie później w tym samym miejscu odbędzie się spotkanie z Robertem Małeckim. Autor zaprezentuje ostatni tom trylogii kryminalnej - „Koszmary zasną ostatnie”.

Z kolei 10 kwietnia o godz. 18 Biblioteka Diecezjalna zaprasza na wykład z cyklu „Toruń miasto zabytków”. Tym razem uczestnicy spotkania skupią się na niemieckim modelu rewitalizacji zdegradowanych dzielnic historycznych. O wszystkich aspektach opowiadać będzie Andreas Billert - wykładowca Politechniki Gdańskiej i Krakowskiej, konsultant projektu Restart w Toruniu.

Na wszystkie wydarzenia organizowane przez Książnicę Kopernikańską wstęp jest bezpłatny.

NowosciTorun

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska