MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dwie panie na czele Prokuratury Okręgowej w Toruniu! Rewolucja kadrowa dokonana

Małgorzata Oberlan
Małgorzata Oberlan
Prokuraturą Okręgową w Toruniu kieruje teraz: prokurator Ewa Janczur i prokurator Anna Markuszewska-Wolfram.
Prokuraturą Okręgową w Toruniu kieruje teraz: prokurator Ewa Janczur i prokurator Anna Markuszewska-Wolfram. Polska Press
Rewolucja personalna we władzach Prokuratury Okręgowej w Toruniu zakończona! Na jej czele stanęły dwie kobiety. Nową prokurator okręgową została Ewa Janczur, a jej zastępczynią - prokurator Anna Markuszewska-Wolfram. Obie bardzo doświadczone.

Panowie odwołani - ich stanowiska zajęły panie

O zmianach prokuratura poinformowała w oficjalnym komunikacie w środę, 23 maja. Na mocy decyzji Prokuratora Krajowego Dariusza Korneluka 10 kwietnia i 20 maja br. ze odwołani zostali: Artur Krause ze stanowiska Prokuratora Okręgowego w Toruniu oraz Maciej Rybszleger ze stanowiska jego zastępcy.

Pełnienie funkcji Prokuratora Okręgowego powierzono prokurator Ewie Janczur. Z kolei pełnienie obowiązków jej zastępcy - prokurator Annie Markuszewskiej – Wolfram. W obu przypadkach obowiązki powierzono na razie na pół roku.

Ewa Janczur, nowa prokurator okręgowa w Toruniu. Kim jest?

Ewa Janczur jest absolwentką studiów magisterskich na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Po odbytej w Prokuraturze Rejonowej w Toruniu aplikacji, rozpoczęła tam pracę początkowo jako asesor, a następnie od roku 2004 jako prokurator. Potem, już w Prokuraturze Rejonowej Toruń Centrum – Zachód w Toruniu, pełniła funkcje Zastępcy Prokuratora Rejonowego, a następnie Prokuratora Rejonowego.

W 2016 r. została powołana na stanowisko prokuratora Prokuratury Okręgowej w Toruniu, gdzie wykonywała swoje obowiązki w Wydziale Śledczym. -Prowadziła postępowania dotyczące między innymi: przestępczości narkotykowej, podatkowej, gospodarczej, zorganizowanych grup przestępczych, handlu ludźmi, prania pieniędzy, działania na szkodę interesów finansowych Unii Europejskiej - wylicza Andrzej Kukawski, rzecznik toruńskiej prokuratury.

Ewa Janczur to także absolwentka kilku studiów podyplomowych w latach 2008 – 2021; odbyła również staż w Eurojust (2017). Od 15 września 2021 r. jest członkiem Stowarzyszenia Lex Super Omnia.

Prokurator Anna Markuszewska-Wolfram - również z wielkim doświadczeniem

Anna Markuszewska – Wolfram także ukończyła studia magisterskie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytety Gdańskiego.W latach 2003-2006 w Prokuraturze Rejonowej Toruń – Wschód w Toruniu odbyła aplikację prokuratorską. Od 3 sierpnia 2007 r. rozpoczęła pracę jako asesor w Prokuraturze Rejonowej Toruń Centrum - Zachód w Toruniu. Kontynuowała ją już jako prokurator (od 30.03.2010 r.) w Dziale Śledczym. O 1 lutego 2017 r. delegowana do Prokuratury Okręgowej w Toruniu, a od 23 kwietnia 2018 r. prokurator tej jednostki, ostatnio wykonująca swoje obowiązki w Wydziale do Spraw Przestępczości Gospodarczej.

-Prowadziła postępowania o przestępstwa gospodarcze i podatkowe, dotyczące cyberprzestępczości, funkcjonariuszy publicznych, przeciwko życiu, w tym związane z aktywnością zorganizowanych grup przestępczych - informuje rzecznik.

Pani prokurator jest także patronem- koordynatorem z upoważnienia Dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury dla aplikantów odbywających aplikację prokuratorską w okręgu toruńskim. Jest absolwentką studiów podyplomowych na Uniwersytecie Wrocławskim.

Więcej informacji z Torunia i okolic przeczytasz >>>TUTAJ<<<<

Polecamy nasze grupy i strony na Facebooku:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zakaz handlu w niedzielę. Klienci będą zdezorientowani?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska