MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sędzia Wojciech Modrzyński nowym prezesem Sądu Okręgowego w Toruniu!

Małgorzata Oberlan
Małgorzata Oberlan
Nowym prezesem Sądu Okręgowego w Toruniu został doświadczony sędzia Wojciech Modrzyński - powołał go na to stanowisko minister sprawiedliwości Adam Bodnar.
Nowym prezesem Sądu Okręgowego w Toruniu został doświadczony sędzia Wojciech Modrzyński - powołał go na to stanowisko minister sprawiedliwości Adam Bodnar. nadesłane/Polska Press
Rewolucja kadrowa na szczytach sądów i prokuratur w okręgu toruńskim dobiega końca. Właśnie zaszła zmiana w Sądzie Okręgowym w Toruniu - minister sprawiedliwości na nowego prezesa powołał sędziego Wojciecha Modrzyńskiego.

Zmiana na stanowisku prezesa Sądu Okręgowego w Toruniu była w środowisku prawniczym spodziewana i oczekiwana. Od 2018 roku funkcję tę pełniła sędzia Barbara Wiśniewska - powołana na stanowisko przez ówczesne władze resortu sprawiedliwości.

Kadencja pani prezes wygasła z końcem maja. Nie było tajemnicą, że nowe władze resortu dokonają zmiany. I tak się stało: minister Adam Bodnar prezesem Sądu Okręgowego ustanowił sędziego Wojciecha Modrzyńskiego. Już urzęduje.

Kim jest nowy prezes Sądu Okręgowego w Toruniu?

Wojciech Modrzyński to doświadczony sędzia, z dużym stażem, a także wiedzą o funkcjonowaniu różnych sądowych wydziałów. Od 1999 roku był asesorem sądowym, a od dnia 21 marca 2001 roku pełnił funkcję sędziego Sądu Rejonowego w Toruniu.

-W 2009 roku Wojciech Modrzyński został delegowany do pełnienia obowiązków sędziego Sądu Okręgowego, a w dniu 26 lutego 2010 roku został już powołany na stanowisko sędziego Sądu Okręgowego. Od dnia 1 września 2011 roku pełni funkcję pełnomocnika ds. wdrożeń systemów informatycznych w tym sądzie - przekazuje Jarosław Szymczak, asystent rzecznika sądu.

Nowym prezesem Sądu Okręgowego w Toruniu został doświadczony sędzia Wojciech Modrzyński - powołał go na to stanowisko minister sprawiedliwości Adam
Nowym prezesem Sądu Okręgowego w Toruniu został doświadczony sędzia Wojciech Modrzyński - powołał go na to stanowisko minister sprawiedliwości Adam Bodnar. nadesłane/Polska Press

Wojciech Modrzyński w Sądzie Okręgowym w Toruniu najpierw orzekał w I Wydziale Cywilnym, gdzie pełni funkcję zastępcy przewodniczącego wydziału. Od kilku lat natomiast orzeka w VI Wydziale Gospodarczym Sądu Okręgowego w Toruniu.

Personalna rewolucja w sądach i prokuraturze - kolejne zmiany i podsumowanie

Przypomnijmy, że zmiany zachodzą tez we władzach Sadu Rejonowego w Toruniu. Minister zawiesił w czynnościach dotychczasowego prezesa sędziego Krzysztofa Dąbkiewicza i wszczął procedurę jego odwołania. Nowego szefa tego sądu jeszcze nie ma.

Polecamy

Końca dobiegają natomiast zmiany w toruńskiej prokuraturze. Odwołano kierownictwo Prokuratury Okręgowej, czyli jej szefa prokuratora Artura Krause oraz zastępcę - Macieja Rybszlegera. Nową prokurator okręgową została Ewa Janczur, a jej zastępczynią - prokurator Anna Markuszewska-Wolfram. Obie bardzo doświadczone.

Więcej informacji z Torunia i okolic przeczytasz >>>TUTAJ<<<<

Z funkcji szefa Prokuratury Rejonowej Toruń-Wschód odwołano Przemysława Oskrobę i powierzono mu stanowisko, które pełnił wcześniej - prokuratora rejonowego w Golubiu-Dobrzyniu. Nową szefową tej jednostki została prokurator Joanna Becińska, dotąd zastępczyni prokuratora rejonowego.

Bez zmian natomiast sytuacja pozostaje w Prokuraturze Rejonowej Toruń Centrum Zachód. Nadal kieruje nią prokurator Marcin Licznerski, a jego zastępca jest prokurator Magdalena Wójcikiewcz-Syczyło.

Czytaj więcej artykułów tego autora >>> TUTAJ <<<<

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska