Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

III Marsz Równości w Toruniu. Uczestnicy szli pod hasłem "Dla życia i rodziny". Marsz ochraniała policja

red
Marsz Równości przeszedł ulicami Torunia. Wzięło w nim udział mnóstwo osób. Uczestnicy szli pod hasłem "Dla życia i rodziny". Marsz z Bulwaru Filadelfijskiego w asyście policji wyruszył w stronę Dworca Miasto, następnie pl. św. Katarzyny, Wałami gen. Sikorskiego, al. Solidarności, Czerwoną Drogą, ul. Krasińskiego i Matejki i z powrotem nad Wisłę.
Marsz Równości przeszedł ulicami Torunia. Wzięło w nim udział mnóstwo osób. Uczestnicy szli pod hasłem "Dla życia i rodziny". Marsz z Bulwaru Filadelfijskiego w asyście policji wyruszył w stronę Dworca Miasto, następnie pl. św. Katarzyny, Wałami gen. Sikorskiego, al. Solidarności, Czerwoną Drogą, ul. Krasińskiego i Matejki i z powrotem nad Wisłę. Jacek Smarz
III Marsz Równości odbył się w Toruniu. Według organizatorów wzięło w nim udział około 2 tysięcy osób.

W Marszu Równości w Toruniu wzięło udział około 2 tysięcy osób. To frekwencyjny sukces. Marsz rozpoczął się o godzinie 15.30 na Bulwarze Filadelfijskim. Już przed jego otwarciem na starówce widać było w większości młodych ludzi idących w stronę Wisły. Marsz z Bulwaru Filadelfijskiego w asyście policji wyruszył w stronę Dworca Miasto, następnie pl. św. Katarzyny, Wałami gen. Sikorskiego, al. Solidarności, Czerwoną Drogą, ul. Krasińskiego i Matejki i z powrotem nad Wisłę. Nie doszło do żadnych incydentów.

Zobacz także:

W tym roku uczestnicy maszerowali pod kontrowersyjnym hasłem "Dla życia i rodziny". Swoje marsze pod takim hasłem od lat organizują organizacje katolickie.

- Nasze hasło nie miało być prowokacją - mówi Marta Siwicka, jedna z organizatorek Marszu Równości. - Jest to raczej pretekst do tego, abyśmy często mówili o problemach, które dotyczą osób, które nie są heteroseksualne. Przecież życie i rodzina to są wspólne dla nas wszystkich terminy. Maszerujemy dla życia pamiętając o samobójstwach nastolatków spowodowanych dyskryminującym homofobicznym zachowaniem i dla rodziny. Nie zgadzamy się na to, aby strona prawa zawłaszczała pojecie rodziny. My też mamy rodziny, a nie są one objęte odpowiednią opieką państwa - Marta Siwicka, jedna z organizatorek Marszu Równości.

Jak dodaje, organizatorom świetnie się współpracuje z toruńską policją, ze służbami i urzędem miasta. Poprzednie dwa marsze mimo że były bardzo duże, obyły się bez incydentów. Aby ich nie było marsz cały czas mocno ochraniała policja. Wzdłuż kolumny szli policjanci wyposażeni w tarcze. Na wysokości Cinema City grupka przeciwników marszu równości stała z transparentami. Na jednym z nich był napis: Bóg, Honor, Ojczyzna. Zostali odgrodzeni przez policję.

Zobacz także:

Marsz Równości. Piknik nad Wisłą

W tym roku uczestnicy podczas marszu skandowali hasła m.in. miłość, równość, tolerancja.

- Przyszedłem na marsz, by pokazać, że wszyscy jesteśmy takimi samymi ludźmi bez względu na orientację seksualną - mówi Piotr. - Chciałbym też, by wszyscy mieli takie same prawa, teraz niestety tak nie jest.

Tak jak w poprzednich latach, tak również w tym roku impreza nie zaczyna i nie kończy się na marszu. W ciągu tygodnia odbywa się w Toruniu wiele imprez towarzyszących temu wydarzeniu.

Zobacz także:

NowosciTorun

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Niedziele handlowe mogą wrócić w 2024 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska