Paweł Adamowicz
Pożegnanie

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Rozwiń
Paweł Adamowicz
Zwiń

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Służba publiczna, ukochane miasto i drugi człowiek - te wartości były dla niego najważniejsze. Paweł Adamowicz był człowiekiem niezwykle aktywnym, zawsze życzliwym i zawsze blisko ludzi.

Kraków. Policja przeszukuje pomieszczenia TS Wisła i...

Kraków. Policja przeszukuje pomieszczenia TS Wisła i zabezpiecza dokumenty

Piotr Tymczak

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Kraków. Policja przeszukuje pomieszczenia TS Wisła i zabezpiecza dokumenty
1/16
przejdź do galerii

©Anna Kaczmarz

Nad ranem policjanci wkroczyli do pomieszczeń Wisły Kraków. Zabezpieczają dokumenty związane z działalnością klubu.
Policjanci rozpoczęli akcję po godz. 6 rano. Akcja prowadzona była w 15 miejscach, a więc nie tylko w siedzibie klubu, ale także w mieszkaniach działaczy (m.in. byłej prezes Wisły Marzeny Sarapaty) oraz firmach osób związanych z klubem i świadczących usługi na rzecz klubu.

- Czynności wykonywane są na zlecenie prokuratury w pomieszczeniach TS Wisła i piłkarskiej spółki Wisły SA. Mają na celu znalezienie i zabezpieczenie dokumentacji związanej z działalnością klubu - informuje Sebastian Gleń z małopolskiej Policji.

Przeszukania były prowadzone przez funkcjonariuszy Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz Centralnego Biura Śledczego Policji. – Przeszukania miała na celu zabezpieczenie dowodów ewentualnych przestępstw – poinformował Janusz Hnatko z Prokuratury Okręgowej w Krakowie. – Po analizie zabezpieczonych dokumentów i zapisów elektronicznych w sprawie udzielone będą dalsze informacje – dodał.
Śledczy zabezpieczali dostępną dokumentację związaną z działalnością klubu, umowy jakie były podpisywane. W akcji brały udział także psy tropiące, by sprawdzić czy w pomieszczeniach nie są przechowywane narkotyki.W ramach postępowania prokuratura ma zamiar zbadać, gdzie wypływały z klubu pieniądze i czy ma to związek z informacjami o wpływach na Wisłę osób ze świata przestępczego. Śledczy szukali też umowy bardzo podejrzanej niedawnej sprzedaży przez TSWisła piłkarskiej spółki klubu zagranicznym inwestorom Vannie Ly i Matsowi Hartlingowi.

Niedługo po rozpoczęciu policyjnej akcji Prokuratura Okręgowa wydała komunikat, że 31 grudnia 2018 r. zostało wszczęte śledztwo w sprawie nadużycia udzielonych uprawnień i niedopełnienia obowiązków, w okresie od bliżej nie ustalonego dnia sierpnia 2016 r. do 31 grudnia 2018 r. w Krakowie, przez osoby zobowiązane do zajmowania się sprawami majątkowymi piłkarskiej spółki Wisły SA i wyrządzenia poprzez to znacznej szkody majątkowej.
Jednym z wątków badanych przez śledczych dotyczy spłacania przez Wisłę SA jedynie niektórych wierzycieli, w sytuacji grożącej SA Wisła Kraków upadłości, co jest działaniem na szkodę pozostałych pracowników klubów oczekujących na pieniądze.
Kolejny zarzut może dotyczyć nie złożenia przez zarząd Wisły SA wniosku o upadłość tej spółki, pomimo powstania warunków uzasadniających takie działanie.

Przypomnijmy, że w piątek, 4 stycznia, krakowski adwokat Michał Piech powiadomił, iż składa oficjalne zawiadomienie do prokuratury okręgowej o podejrzeniu popełnienia szeregu przestępstw przez Marzenę Sarapatę i inne osoby zarządzające do niedawna klubem piłkarskim Wisła Kraków SA.

– Pismo to zostało dołączone do wcześniej zarejestrowanej sprawy. Brak informacji w tym zakresie w ciągu ostatniego tygodnia wynikał tylko i wyłącznie z konieczności przygotowania dokonywanych obecnie czynności – wyjaśnia Janusz Hnatko.

Głos w sprawie działań prokuratury zabrał Polski Związek Piłki Nożnej. Poniżej pełna treść komunikatu:

"Polski Związek Piłki Nożnej stoi na stanowisku, iż ostatnie informacje dotyczące działań podjętych przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie oraz Policję są wyrazem troski o dobro Wisły Kraków i całej polskiej piłki. Jesteśmy przekonani, że działania te zmierzają wyłącznie do wyjaśnienia aktualnego statusu i ustabilizowania sytuacji klubu, co w naszej opinii będzie mieć pozytywny wpływ na budowane przez dziesięciolecia wizerunek i tradycję Wisły Kraków.

Celem wyjaśnienia wszelkich okoliczności funkcjonowania klubu, jak również wyeliminowania ewentualnych, niepożądanych nieprawidłowości, Polski Związek Piłki Nożnej, w tym organy licencyjne PZPN, deklarują pełną gotowość do współpracy z odpowiednimi organami państwowymi w tym zakresie".


Paweł M. znów złapany. Czy tym razem Wisła Kraków wreszcie zareaguje? [KRONIKA ZDARZEŃ]Czytaj więcej o Wiśle Kraków:


Jak Vanna Ly Wisłę kupował. Kulisy kuriozalnej transakcji
Kolosalne zarobki byłych już władz Wisły. "W roku 2018 zarząd Spółki Akcyjnej pobrał wynagrodzenia w kwocie 910 tysięcy złotych"


DZIEJE SIĘ W SPORCIE - KONIECZNIE SPRAWDŹ:


Komentarze (53)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
seksualnie.eu

spotkaj sie (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Hejka. Kto pierwszy ten lepszy. mam 18 lat. 160/42 kg Szukam do związku lub do niezobowiazujacej znajomosci. Znajdziesz mnie na stronie www.seksualnie.eu mój nick wiklul1 . lubisz piękne i...rozwiń całość

Hejka. Kto pierwszy ten lepszy. mam 18 lat. 160/42 kg Szukam do związku lub do niezobowiazujacej znajomosci. Znajdziesz mnie na stronie www.seksualnie.eu mój nick wiklul1 . lubisz piękne i inteligentne kobiety to zapraszam Cię do bliższej znajomości z moją osobą :)
zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Wisełka płynie

Niuniek (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3

Ach. jaki piękny majstersztyk w kanciarskim fachu w Klubie pod tytułem Wisła Kraków.
Szkoda rzeki Wisły. Brawo kanciarze, może popłyniecie w tej Wisełce.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Hej

Hej (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke.
Ponad milion ofert z całej Polski!

www.onatakty.1k.pl

Załóż konto za friko! Podglądaj.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
TLUSCIUTKA BLONDI

Ubo (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

Schowala sie u miska w wiezieniu i obciaga laske jemu i wspolwiezniom


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Konfident nie jest jeszcze wieżieniu dawno był w nim .

Jaro - a kto doniesie na konfidenta warto ? Cela czeka wieżieniu . (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 6

Wieżieniu to robił laski konfident .Teraz sprzedaje za swoją wolność każdego . Jak to jest donosić Patryku ? Tyle w tym temacie .


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
chmieleniec ../,,

chmieleniec ../,, (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

chmieleniec i koniec tematu o Patryku

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Faktycznie dość długo trzeba było czekać na tą decyzję

cr (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

Teraz to mogą znaleźć tylko to co pozostawiono przez roztargnienie albo coś co podłożono dla zmyłki

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
zgasic swiatło

billy (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

Teraz to Policja moze wejsc zeby zgasic swiatło. Tam ju z wszystko posprzatane. Dano zarządowi maksymalnie duzo czasu na to. To kolejna kpina z dzialania organow scigania.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Vannay lY

ja siedziec karaiby z marzena (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 10 / 1

pic drinky i sie smiac

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
!

olo (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 11

Się prokuratura obudziła...

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Kwity dawno zniszczone

Komputery wyczyszczone (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 14

Teraz to może jakieś śmieci znajdą, celowo zostawione...

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Szybciej, szybciej, do przodu i w dół. Urwisko czeka!

BJ (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 10

Ludzie to podli są jednak. Ktoś mi pomysłu na film pozazdrościł i teraz przygotowują scenariusz na serial. Melodramat piszą, wieloodcinkowy. Każdy dzień tego burdelu to jak nic jeden odcinek...rozwiń całość

Ludzie to podli są jednak. Ktoś mi pomysłu na film pozazdrościł i teraz przygotowują scenariusz na serial. Melodramat piszą, wieloodcinkowy. Każdy dzień tego burdelu to jak nic jeden odcinek więcej. Każdy dzień to krok w stronę przepaści. Bynajmniej lokalnej.
Spieszymy się!zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo