Najważniejszy mecz czeka ich we wtorek

PB, CZ
Drużyna Energi Manekina jest bliska utrzymania w Superlidze tenisa stołowego. Torunianie zwyciężyli w przedostatniej kolejce we własnej hali PKS Frac Kolping Jarosław 3:2.

<!** reklama>

Swój mecz wygrała jednak również Gorzovia, która pokonała w Miechowicach Silesię 3:1 i o tym, który zespół uniknie degradacji, zadecyduje bezpośrednia potyczka torunian z gorzowianami, zaplanowana za tydzień w naszym mieście.
Wtorkowe spotkanie beniaminków Superligi nie było łatwe dla gospodarzy.
Zaczęli od dwóch porażek
Pierwsze dwie gry zakończyły się bowiem zwycięstwami gości. Najpierw Chen Wang po wyrównanym meczu przegrał z Markiem Klaskiem 2:3, a w kolejnym Jakub Dyjas uległ Wang Zeng Yi 0:3.
Nadzieje na dobry wynik dał jednak w trzeciej grze Konrad Kulpa, który pokonał Witalija Niechwiadowicza 3:1.
Po nich do stołu podeszli Chen Wang i Wang Zeng Yi. Toruńscy kibice liczyli na odrodzenie Chińczyka reprezentującego barwy Energi Manekina i tak się stało. Pierwszego seta Chen zwyciężył do 3, drugiego przegrał do 5, a trzeciego zwyciężył do 6. W secie czwartym rywal skreczował z powodu bólu obojczyka (11:0), co pozwoliło na zwycięstwo torunianina 3:1.
- Od dłuższego czasu mam problem z prawym obojczykiem, a dzisiaj po prostu nastąpiło przesilenie pracy stawu - powiedział mający polskie obywatelstwo Wang Zeng Yi. - Będę musiał poddać się szczegółowym badaniom, bo gra w takim stanie nie gwarantuje skuteczności, na jaką liczą działacze. Dzisiaj, niestety, nie dałem rady.
Decydujący moment dla nas
W tym momencie emocje w hali przy ulicy Międzymurze sięgnęły zenitu. Wynik spotkania zależał od starcia Dyjasa i Klaska. Pierwszy set młody torunianin wygrał do 8, jednak drugiego przegrał do 10. W trzecim okazał się lepszy, wygrywając do 9, ale z kolei czwartego przegrał do 11. W decydującym starciu Jakub sprężył się i zwyciężył 11:9, co pozwoliło Enerdze Manekinowi na wygraną w całym spotkaniu 3:2.
- To było spotkanie walki, z której każdy mógł wyjść zwycięsko - podsumował Grzegorz Adamiak, trener Energi Manekina. - Początek ułożył się dla nas fatalnie, jednak końcówka należała już do nas.
Energa Manekin Toruń - Parafialny Klub Sportowy Frac Kolping Jarosław 3:2. W poszczególnych grach: Chen Wang - Marek Klasek 2:3 (11:8, 10:12, 11:7, 8:11, 7:11), Jakub Dyjas - Wang Zeng Yi 0:3 (9:11, 7:11, 6:11), Konrad Kulpa - Witalij Niechwiadowicz 3:1 (11:9, 7:11, 11:8, 11:9), Wang - Zeng Yi 3:1 (11:3, 5:11, 11:6, 11:0) i Dyjas - Klasek 3:2 (11:8, 10:12, 11:9, 11:13, 11:9).
W pozostałych meczach: Carbo Koks Silesia Miechowice - Gorzovia 1:3, Palmiarnia Zielona Góra - Alfa Bank Spółdzielczy Radzyń Podlaski 3:0, Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - Condohotels Morliny Ostróda 3:2.

1. Bogoria    16    39    42:14
  2. Olimpia    15    38    41:14
  3. Palmiarnia    17    34    39:27
  4. Kolping    18    31    40: 35
  5. AZS    16    24    32:28
  6. Morliny    17    24    35:36
  7. Energa    17    21    28:25
  8. Silesia    17    21    29:38