Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pary na medal w Łysomicach

kl
Jubilaci odznaczeni zostali medalami przyznanymi przez Prezydenta RP, wręczono im kwiaty i odśpiewano sto lat, przy symbolicznej lampce szampana
Jubilaci odznaczeni zostali medalami przyznanymi przez Prezydenta RP, wręczono im kwiaty i odśpiewano sto lat, przy symbolicznej lampce szampana Nadesłana
Dwa małżeństwa z Łysomic obchodziły złote gody. Państwo Zofia i Marian Łowkajtisowie oraz Lucyna i Stefan Rumińscy przeżyli razem ponad pół wieku. Otrzymali medale od Prezydenta RP.

Uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odbyła się w Pałacu Romantycznym w Turznie. Jubilatów przywitał przewodniczący Rady Gminy Robert Kożuchowski, wójt Gminy Piotr Kowal oraz kierownik USC w Łysomicach Agnieszka Jankierska-Wojda.

- Cieszymy się, że takie uroczystości mają miejsce w naszej gminie - mówili włodarze gminy. - W dzisiejszych czasach niewiele par może się cieszyć takim jubileuszem. Dlatego jesteśmy zadowoleni, że tu jesteście i jest nam bardzo przyjemnie Was gościć. Gratulujemy Wam i życzymy, abyśmy mogli przeżywać kolejne tak piękne jubileusze.

Zobacz też: Kto uprowadził ks. Jerzego? Kalendarium 50-lecia "Nowości"

Państwo Zofia i Marian Łowkajtisowie poznali się pod koniec lat 60. w kawiarence w centrum Torunia. W gminie Łysomice mieszkają od 1967 roku. Doczekali się syna Tomasza i córki Katarzyny. Mają trzy wnuczki i wnuka.

Państwo Rumińscy związani są z Łysomicami od 1975 r. Zakupili działkę, pobudowali dom i rozpoczęli działalność gospodarczą związaną z ogrodnictwem. Mają dwoje dzieci, syna Piotra i córkę Magdalenę. Syn i córka mają po trzy córki. Najstarsza z 6 wnuczek ma 13 lat, a najmłodsza - 2 latka.

Obie pary jubilatów zgodnie twierdzą, że receptą na szczęście w małżeństwie jest zrozumienie, wybaczanie błędów oraz wspólne dążenie do wyznaczonych sobie celów.

NowosciTorun

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska