Polki wysoko w sprincie

Dariusz Łopatka
Dobre występy zanotowały Polki w sprincie na 7,5 km podczas biathlonowych mistrzostw świata w Nowym Mieście na Morawach. Krystyna Pałka zajęła siódme miejsce, a Magdalena Gwizdoń dwunaste.

<!** reklama>

Po pierwszej wizycie na strzelnicy Pałka była trzecia, tuż za Rosjankami - Olgą Zajcewą i Jekateriną Glazyriną. Nieco później, podczas drugiego strzelania, popełniła jednak jeden błąd i nie była w stanie utrzymać wysokiej pozycji. Ostatecznie rywalizację w biathlonowych mistrzostwach świata w sprincie zakończyła na siódmym miejscu.

Dwunasty czas uzyskała z kolei Magdalena Gwizdoń, która dwukrotnie pudłowała. Przyzwoity wynik uzyskała również Monika Hojnisz, która uplasowała się na 24. pozycji. Czwarta z naszych reprezentantek - Weronika Nowakowska-Ziemniak - była natomiast 34.

Najlepsza czas uzyskała bezbłędna na strzelnicy Ukrainka Olena Pidruszna. Urodzona w Legnicy biathlonistka wyprzedziła o 6,4 sekundy faworytkę mistrzostw - Norweżkę Torę Berger. Na najniższym stopniu podium stanęła inna Ukrainka Vita Semerenko.

Jutro rozegrane zostaną biegi na dochodzenie zarówno mężczyzn, jak i kobiet.

Mistrzostwa świata w biathlonie. Wyniki sobotniego sprintu kobiet.

1. O. Pidruszna (Ukraina) - czas 21:02.1 (0 pomyłek na strzelnicy),