Potrzebują tej wygranej

Dariusz Łopatka
W Polskiej Lidze Hokejowej trwa walka o zajęcie najlepszych miejsc przez fazą play off i play out. Do końca sezonu zasadniczego pozostały już tylko cztery kolejki spotkań.

<!** Image 2 align=none alt="Image 185005" sub="W pierwszej tercji niedzielnego meczu jastrzębianie musieli klęknąć przed Nestą Karawelą Fot.: Adam Zakrzewski">Walkę o jak najlepszą lokatę, w tym przypadku - o siódme miejsce, prowadzi również Nesta Karawela, która w miniony weekend nie zdobyła ani jednego punktu.

Nie da się ukryć, iż w potyczkach z Cracovią i JKH Jastrzębie torunianie nie byli faworytami, jednak mogli pokusić się choćby o jedną niespodziankę, wykorzystując atut własnego lodowiska.

Trwonią każdą przewagę

Przez dwie tercje piątkowej rywalizacji beniaminek Polskiej Ligi Hokejowej prowadził wyrównaną grę z mistrzem kraju - Cracovią. Nadzieje na osiągnięcie przyzwoitego rezultatu zostały jednak rozwiane w ostatniej odsłonie, w której gospodarze stracili aż cztery bramki.

Dwa dni później torunianie zaprezentowali się znacznie lepiej. Po pierwszych dwudziestu minutach starcia z JKH prowadzili bowiem 2:0. Po raz kolejny udowodnili jednak, że w meczach z ich udziałem, istnieje spore prawdopodobieństwo roztrwonienia takiej przewagi. Co więcej, bywały już takie spotkania, w których nawet większa przewaga nie dawała Neście Karaweli gwarancji zwycięstwa.

<!** reklama>- Trudno mi powiedzieć z czego to wynika - mówi Przemysław Bomastek, kapitan torunian. - Podobnie wyglądały mecze z Krakowem i Oświęcimiem. Do pewnego momentu szło nam bardzo dobrze, po czym traciliśmy bramkę i kontrolę nad tym, co dzieje się na lodzie.

Porażki bez konsekwencji

Ostatnie porażki Nesty Karaweli pozostały jednak bez konsekwencji, gdyż swoje spotkania przegrywało także targane ogromnymi problemami (zapowiedziana dymisja zarządu, protesty zawodników) Podhale Nowy Targ. „Szarotki”, tracące tylko jeden punkt do torunian, wyjechały pokonane z Jastrzębia i przegrały potyczkę na własnym lodowisku z Oświęcimiem.

Już dziś rozegrane zostaną natomiast kolejne ekstraligowe spotkania. Nasi hokeiści zmierzą się w Sosnowcu z Zagłębiem, zaś Podhale zagra w Tychach z GKS-em.

- To dla nas ważny mecz - dodaje Przemysław Bomastek. - Będziemy walczyć o trzy punkty.

Warto wiedzieć

Cztery kolejki do końca

• Podhale Nowy Targ zmierzy się z: Tychami (mecz wyjazdowy), Krakowem (spotkanie w domu), Sosnowcem (w) oraz Sanokiem (d).
  • Nesta Karawela Toruń zagra z: Sosnowcem (w), Oświęcimiem (d), Sanokiem (w) oraz Tychami (d).