MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przelej, żeby pojechać

Joanna Pociżnicka
Spółka miejska w nowej odsłonie chce wyjść do pasażerów z nową ofertą. Ma ona być lepsza, dostosowana do potrzeb i oczekiwań pasażerów, wreszcie idąca z duchem czasu!

Spółka miejska w nowej odsłonie chce wyjść do pasażerów z nową ofertą. Ma ona być lepsza, dostosowana do potrzeb i oczekiwań pasażerów, wreszcie idąca z duchem czasu!

<!** Image 3 align=none alt="Image 186657" sub="Nowy rzecznik prasowy miejskiego przewoźnika - Piotr Reich [Fot.: Jacek Smarz]">Poniżej przedstawiamy nowe usługi, które proponuje toruński Miejski Zakład Komunikacji.

Bilet przez internet? Lubię to!

Pierwszą zmianą jest możliwość kupna biletu miesięcznego przez internet. Pilotażowy program już działa, a w MZK będą obserwować, czy pomysł chwyci. Jak to działa? Wystarczy wejść na stronę toruńskiego Miejskiego Zakładu Komunikacji, na której znajduje się adres konta bankowego, na który należy przelać odpowiednią kwotę. W tytule przelewu trzeba podać imię i nazwisko, nr legitymacji, datę ważności znaczka (od kiedy ma być ważny), a także datę i miejsce odbioru znaczka. Po dwóch dniach od zrobienia przelewu, bilet będzie czekał w wybranym punkcie, na przykład w dyspozytorni przy ulicy Legionów.<!** reklama>

- W kasach zrobione będą specjalne okienka, w których bez kolejki będzie można odebrać bilet - tłumaczy Piotr Reich, rzecznik prasowy spółki MZK. - Jeżeli e-bilet się przyjmie, to oczywiście zagości w stałej ofercie - dodaje.

Spółka planuje wprowadzić też kartę miejską, ale dopiero za jakiś czas. - Będziemy to robić w porozumieniu z Wydziałem Gospodarki Komunalnej UMT, ponieważ karta miejska jest częścią większego projektu BIT City - wyjaśnia rzecznik.

Coś ci przeszkadza? Zgłoś to

Żeby na bieżąco monitorować i poprawiać standard usług MZK uruchomił specjalny numer telefonu, pod który można dzwonić i informować o usterkach, swoich spostrzeżeniach czy uwagach. Linia jest już aktywna pod nr 56 655 26 83. W ciągu najbliższych kilku tygodni opracowana zostanie również specjalna ankieta, w której MZK zapyta pasażerów o to, co chcieliby zmienić, a co dołożyć do obecnych usług.

Nowy tabor jeszcze w tym roku

Spółka planuje także zakup 5 autobusów i to jeszcze w tym roku. Na razie testuje Mercedesa Citaro, nie wiadomo jednak, czy to właśnie ten model zostanie kupiony. Zadecyduje o tym przetarg i zapewne najniższa cena.

Porządek z biletami

Na koniec dobra wiadomość dla wszystkich pasażerów, którzy mieli problem z biletami. Prezydent Michał Zaleski podczas spotkania z mieszkańcami określił jasno, co będzie akceptowane przy kontroli biletów: Osoba dorosła może skasować dwa bilety ulgowe, a np dwoje dzieci może jechać na jednym bilecie normalnym (albo wnuczek z dziadkiem).

- Przeprowadzone zostaną rozmowy z firmami kontrolującymi bilety, żeby dopuszczały taką formę - obiecał prezydent.

To dobra wiadomość. Przypomnijmy. Jeszcze w zeszłym roku szeroko rozpisywaliśmy się o historiach osób, które mimo posiadania skasowanego biletu, musiały zapłacić karę - tylko dlatego, że zamiast całego biletu miały dwie tzw. połówki.


Warto wiedzieć

Nowy rzecznik MZK Piotr Reich

Jedną ze zmian w Miejskim Zakładzie Komunikacji było powołanie rzecznika prasowego. Został nim Piotr Reich, wieloletni pracownik zakładu.

Urodził się w 1980 roku, skończył Wyższą Szkołę Bankową w Toruniu na kierunku finanse i rachunkowość. Jego specjalizacja to logistyka - organizacja i finanse.

W MZK pracuje od 2001 roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska