Sylwester w minorowych nastrojach

Trzeciej porażki w obecnym sezonie doznali podopieczni trenera Aleksandra Krutikowa. Wczoraj zawodnicy Polpaku wysoko przegrali w Warszawie z Polonią SPEC 75:95.

Od pierwszych minut spotkanie przebiegało pod dyktando gospodarzy. W 3 min., po punktach Krzysztofa Roszyka, Roberta Owensa i Mariusza Bacika było 6:0.

Przewaga koszykarzy Polonii wzrastała z każdą minutą. Po akcji 2+1 Bacika w 9 min. warszawianie prowadzili już 23:10.

Druga kwarta była bardziej wyrównana. Goście w końcówce zdołali nawet odrobić nieco straty i na przerwę schodzili przegrywając 10 punktami (31:41).

Po zmianie stron podopieczni Pawła Czosnowskiego ponownie prezentowali się lepiej niż przyjezdni i zdobywali kolejne punkty. W 29 min. po rzucie z półdystansu Amerykanina Steve’a Thomasa było 59:45, ale ostatnią minutę poloniści wygrali aż 11:2 i po trzech kwartach prowadzili wyraźnie, 70:47.

Na początku ostatniej odsłony po „trójce” Owensa przewaga wynosiła już 27 punktów (77:50), ale w końcówce Polpak odrobił kilka punktów i ostatecznie przegrał 75:95.