Ulewa odłożyła świętowanie

Jakub Pieczatowski
Laskarze Pomorzanina Toruń wywalczyli brązowy medal. Podopieczni Andrzeja Makowskiego w miniony weekend dwukrotnie pokonali AZS AWF Poznań.

<!** Image 2 align=none alt="Image 191195" sub="Pomorzanin Toruń - trzecia drużyna w zakończonym sezonie ektraklasy hokeja na trawie [Fot.: Pomorzanin-Torun.pl]">W piątek torunianie w stolicy Wielkopolski pewnie ograli rywali 4:1. Dzień później rywalizacja powinna przenieść się do Torunia.

Mecz miał odbyć się w sobotę, ale ulewa, która przeszła nad naszym miastem sprawiła, że boisko, mimo usilnych starań pracowników MOSiR-u, nie nadawało się do gry.

<!** reklama>Niewiele brakowało, by niedzielne spotkanie też nie doszło do skutku. Tym razem jednak wysiłki organizatorów, którzy od 8 rano ściągali wodę z murawy, dały efekt i można było grać.

Pomorzanin szybko objął prowadzenie. Zagranie Macieja Zielińskiego spod linii końcowej z lewej strony na gola zamienił w czwartej minucie Krystian Makowski.

Pierwsza wizyta gości w toruńskim półkolu przyniosła im powodzenie. Łukasz Domachowski sfaulował Patryka Bułkę, a po chwili rzut karny na bramkę zamienił Szymon Oszyjczyk.

Do przerwy wynik się nie zmienił, choć obie drużyny, a w szczególności gospodarze, mieli sporo okazji do strzelenia gola. Łukasz Tomkowiak bronił jednak bardzo dobrze i szczęśliwie.

Gdy na początku drugiej odsłony Michał Raciniewski dał ponowne prowadzenie Pomorzaninowi, wydawało się, że sytuacja jest już opanowana. Torunianie jednak, zamiast pójść za ciosem, zaczęli bronić wyniku i to kosztowało ich utratę gola.

W 58. min jeden z nielicznych błędów obrony Pomorzanina wykorzystał Filip Bratkowski.

Pięć minut przed zakończeniem rywalizacji Karol Szyplik przyjął piłkę na środku półkola, przebiegł z nią w lewą stronę i płaskim strzałem z bekhendu zdobył zwycięską bramkę.

Torunianie, prócz brązowych medali, otrzymali po meczu także Puchar Fair Play.

Wyniki

AZS AWF Poznań – Pomorzanin Toruń 1:4 (0:0)

0:1 K. Szyplik (41); 0:2 Mi. Makowski (51, róg); 1:2 A. Pacanowski (60, róg); 1:3 Mi. Makowski (66, róg); 1:4 Mi. Makowski (70, róg)

Pomorzanin Toruń - AZS AWF Poznań 3:2 (1:1)

1:0 K. Makowski (5), 1:1 S. Oszyjczyk (9, karny), 2:1 M. Raciniewski (41), 2:2 F. Bratkowski (58), 3:2 K. Szyplik (65)

Pomorzanin: Domachowski - Kulpa, Girtler, Mi. Makowski, Rutkowski, Janiszewski, Raciniewski, Żywiczka, Kunklewski, Szyplik, Makowski oraz Kamiński, Zadka, Sobczak, Dąbrowski, Zieliński