Unislavia Alfa wykonała plan minimum

Sławomir Pawenta
Unislavia Alfa zajęła czwarte miejsce w finale mistrzostw Polski w rugby siedmioosobowym. Decydujące zawody rozegrano w Koszalinie.

<!** Image 2 align=right alt="Image 9388" >O prawo startu w zawodach drużyny walczyły w 13 turniejach eliminacyjnych. Osiem najlepszych zespołów zapewniło sobie start w finale. Ekipa z Unisławia startowała w czterech turniejach i zajęła szóste miejsce.

W spotkaniu ćwierćfinałowym koszalińskich zawodów Unislavia Alfa pokonała Arkę Rumia 26:5 (7:5)

- Rywale dobrze rozpoczęli spotkanie - powiedział Krzysztof Krause, zawodnik z Unisławia. - Po zmianie stron przeciwnicy nie mieli nic do powiedzenia. Przeważaliśmy zdecydowanie.

W spotkaniu półfinałowym Unislavia Alfa uległa Arce Gdynia 12:26 (12:12).

- W tym meczu od początku toczyliśmy wyrównany bój z doświadczoną drużyną z Gdyni - dodał Krause. - Do przerwy zasłużenie remisowaliśmy. Po zmianie stron Arka przeważała. Zabrakło nam doświadczenia i umiejętności.

W meczu decydującym o brązowym medalu ekipa z Unisławia uległa Skrze Warszawa 17:29 (10:14). Początek spotkania należał do Unislavii Alfy, która prowadziła już 10:0. Warszawscy rugbiści jeszcze przed przerwą odrobili straty, a po zmianie stron powiększyli swoją przewagę.

Na pocieszenie zespołowi Unislavii Alfy pozostała nagroda indywidualna dla najlepszego zawodnika turnieju, którą otrzymał grający trener Leszek Komoń.

- Wykonaliśmy plan minimum - zakończył Krause.