W weekend stracili tylko jedną bramkę

Jakub Pieczatowski
Laskarze Pomorzanina pokonali w piątek Start Gniezno 7:1 w zaległym meczu ekstraklasy, zaś w niedzielę ograli AZS AWF Poznań 5:0. Do końca zasadniczej części sezonu pozostał im już tylko jeden mecz.

<!** Image 2 align=right alt="Image 189418" sub="Dwoma przekonującymi zwycięstwami Pomorzanin zapewnił sobie drugie miejsce w tabeli po sezonie zasadniczym FOT.: Jacek Smarz">Wynik piątkowej potyczki sugerować może sporą przewagę Pomorzanina, jednak dla podopiecznych Andrzeja Makowskiego nie był to wcale łatwy mecz. Goście od początku zagrali agresywnie, atakowali torunian już na ich połowie i jako pierwsi stworzyli sobie okazje strzeleckie. Łukasz Domachowski, bramkarz, który powrócił z wypożyczenia do hiszpańskiego Las Palmas, nie dał się jednak ani razu zaskoczyć (podobnie było również w niedzielę w starciu z AZS-em).

Skuteczni byli za to gospodarze. W odstępie pięciu minut dwa gole dla Pomorzaniana zdobywali Marek Dąbrowski (tego dnia popisał się hat-trickiem) oraz Bartosz Żywiczka.

- My gramy, a oni strzelają gole - krzyczał zdenerwowany jeden z zawodników Startu.

Jedyną bramkę tego weekendu torunianie stracili w drugiej połowie, gdy Domachowskiego zastąpił Michał Śliwiński. Wówczas jednak wynik starcia z gnieźnianami był już przesądzony. Torunianie prowadzili bowiem 5:1, a w kolejnych minutach zdobyli jeszcze dwa gole.

Wczoraj nasza drużyna zaprezentowała się z jeszcze lepszej strony. Po bardzo dobrej grze przeciwko AZS-owi AWF-owi Poznań wygrała 5:0 (tym razem hat-tricka na swoje konto zapisał Michał Makowski), dzięki czemu przed ostatnią kolejką rundy zasadniczej umocniła się na drugim miejscu w tabeli.

<!** reklama>Pomorzanin po raz drugi w tym sezonie nie stracił gola w meczu ligowym. Wcześniej udało się to 30 października w wyjazdowym spotkaniu z LKS-em Rogowo, wygranym 4:0. Właśnie rogowianie będą ostatnim rywalem toruńskiego zespołu w rundzie zasadniczej. Wspomniana potyczka odbędzie się 20 maja w Toruniu.

Wyniki

Pomorzanin Toruń - Start Gniezno 7:1 (3:0)

• 1:0 M. Dąbrowski (12), 2:0 B. Żywiczka (17), 3:0 M. Kunklewski (29), 4:0 M. Dąbrowski (38), 5:0 W. Zadka (44), 5:1 M. Wejerowski (52, krótki róg), 6:1 M. Dąbrowski (53), 7:1 B. Żywiczka (67)

Pomorzanin Toruń - AZS AWF Poznań 5:0 (1:0)

• 1:0 Mi. Makowski (13, kr), 2:0 Mi. Makowski (44, kr), 3:0 Mi. Makowski (59, kr), 4:0 P. Karamuz (65), 5:0 P. Karamuz (68)
  • Pomorzanin: Domachowski (od 36 min. w piątek Śliwiński) - Sellner, Mi. Makowski, Girtler, Rutkowski, Zieliński (w piątek), Żywiczka, Raciniewski, Kunklewski, Dąbrowski, Zadka (w piątek), Ma. Makowski, Kulpa, Sobczak, Mondrzejewski, Nowicki (w niedzielę), Karamuz (w niedzielę)