MKTG SR - pasek na kartach artykułów

XXI Finał zapowiada się ciekawie

Justyna Wojciechowska-Narloch
W organizację orkiestrowych imprez w Toruniu tradycyjnie już zaangażowali się sponsorzy oraz władze miasta. Te przekazały na licytacje wiele cennych przedmiotów

<!** Image 3 align=none alt="Image 203057" sub="Toruńscy sztabowcy przed niedzielnym finałem w pełnej gotowości [Fot. Adam Zakrzewski]">

Start balonu, pokaz fajerwerków, koncert „Lombardu” i wykuwanie serc z prawdziwej lodowej bryły to tylko niektóre atrakcje przygotowane na najbliższą niedzielę. 13 stycznia to dzień XXI Finału WOŚP.

<!** reklama>

W organizację orkiestrowych imprez w Toruniu tradycyjnie już zaangażowali się sponsorzy oraz władze miasta. Te przekazały na licytacje wiele cennych przedmiotów - m.in. akt erekcyjny z „Motoareny”, grafikę z panoramą miasta oraz flagę Torunia z podpisami olimpijczyków z Londynu.

- Finansujemy telebimy, które będą działać na starówce, udostępniamy miejskie placówki kultury. Ponadto spółki miejskie w niedzielę będą działać nieodpłatnie. Chodzi konkretnie o MZD, MPO oraz o MZK, które wszystkich wolontariuszy będzie wozić za darmo - wylicza Zbigniew Derkowski, dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Torunia.

Orkiestrowe granie w mieście już się rozpoczęło. Z puszkami do urzędów ruszyły dzieci ze sztabu przy Szkole Podstawowej nr 1. Dzieci zbiórkę kontynuować będą w sobotę podczas bloku imprez w Centrum Handlowym „Plaza”.

- Zapraszamy tam całe rodziny, bo atrakcji będzie całe mnóstwo. Będą między innymi koncerty, tańce, zawody strażackie dla dzieci, rywalizacja służb mundurowych oraz licytacje. Przychodnia „Nasz Lekarz” przygotuje stanowisko i będzie oferować bezpłatne badania również osobom starszym, na rzecz których w tym roku także gra orkiestra - mówi Agnieszka Korzeniewska z toruńskiego sztabu WOŚP.

Starówka zagra najgłośniej

Niedziela to przede wszystkim imprezy na starówce. Wielka scena WOŚP ruszy już o godz. 10 blokiem zabaw i koncertów dla dzieci. Będą licytacje, ściskawa, start balonu, pokazy strażackie, występ orkiestry wojskowej oraz wspomniane już odkuwanie serc z ogromnej lodowej bryły.

Pod młotek pójdzie zabytkowe auto marki BMW z 1981 roku z ceną wywoławczą 25 tys. zł.

- W tym roku Fundacja WOŚP zmieniła trochę taktykę i złotych serduszek, które zawsze były głównym punktem licytacji, jest znacznie mniej. Toruń serduszka nie dostał. Mamy za to coś innego. To orkiestrowy medal z pięknym numerem 01, który kiedyś już został sprzedany, ale znów wrócił do Orkiestry. Mamy nadzieję, że podczas tej licytacji medal osiągnie dobrą cenę - tłumaczy Robert „Sauron” Majewski, szef głównego sztabu WOŚP w Toruniu.

Gwiazdami niedzieli będą zespoły „Lombard”, „Butelka”, „The Moll”, „Blues Station”, „Half Light” oraz „Easthorn”. O godz. 20 - jak zawsze - zabłyśnie światełko do nieba, a po nim eksplodują fajerwerki. Wieczorem ciekawe licytacje odbędą się m.in. w klubie „Barani Łeb”. Tam pod młotek pójdą sportowe gadżety: kewlar i gogle Rayana Sullivana, plastron Tomasza Golloba oraz wiosła olimpijczyków. Na scenie oraz w „Plazie” licytowane będą natomiast rękawice bokserskie z podpisem Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka, ofiarowane przez jego sobowtóra - Tomasza Kicka.

Nie można też pominąć Motoorkiestry, która w niedzielę zagra po raz drugi w ramach WOŚP. Imprezy dla fanów motoryzacji zaplanowano na Jordankach od godz. 11. Mieszkańcom Torunia zaprezentują się kierowcy rajdowi, którzy przyjadą swoimi sportowymi wozami. Będą tam też quady oraz motocykle. Gratką dla motomaniaków będzie możliwość wylicytowania przejażdżki np. porsche 911.

Aktorzy w liceum

Ciekawie zapowiada się też niedziela na Skarpie. Tamtejszy sztab działa przy III LO im. Lindego. Gwoździem programu będzie spotkanie z Maciejem Raniszewskim i Arkadiuszem Walesiakiem z „Mrocznej gry, czyli historii dla chłopców”. Dla obu aktorów było to przedstawienie dyplomowe, które wyreżyserowała Iwona Kempa. Obecnie są oni aktorami toruńskiego teatru Horzycy. Spotkanie zaplanowano na 14.30 w sali teatralnej III LO przy ul. Raszei 1.

Poza tym w szkole odbędą się loterie, licytacje i koncerty. Będą warsztaty fotograficzne, nauka udzielania pierwszej pomocy oraz bicie rekordu w grupowym tańcu „gangnam style”. Do finału w „trójce” włącza się również szkoła tańca „Jagielski Dance Project”. W jej siedzibie przy ul. Grudziądzkiej 122 w godz. 11-18 odbywać się będą zajęcia taneczne dla różnych grup wiekowych.

- Mamy 230 wolontariuszy, którzy kwestować będą na Skarpie, Rubinkowie i w Kaszczorku. Zależy nam na tym, żeby włączyć do finału tych wszystkich mieszkańców, którzy nie mają ochoty jechać na starówkę - mówi Radosław Boroch, szef sztabu w III LO.

Warto dodać, że w tegorocznym finale udział wezmą również osadzeni z toruńskiego Aresztu Śledczego. - Kwestować będą trzy osoby, wychodzące już wcześniej na przepustki - tłumaczy Anna Jasiak, która w niedzielę będzie zbierać pieniądze wraz z osadzonymi. - To dla nich bardzo ważne wydarzenie, chcą zrobić coś dobrego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska