Zwycięska passa została przerwana

Sławomir Pawenta
Pogoń 04 Szczecin pokonała we własnej hali Marwit Toruń 6:3 (1:1) w spotkaniu 14. kolejki Futsal Ekstraklasy.

<!** Image 2 align=none alt="Image 184653" sub="Piłkarze Pogoni (z lewej Masym Moskaliuk) ograli w sobtę osłabiony Marwit (przy piłce Adrian Citko) Fot.: Jacek Smarz">Tym samym „Portowcy” przerwali dobrą passę naszego zespołu, który do soboty wygrał trzy ligowe potyczki z rzędu.

Torunianie do Szczecina pojechali w mocno osłabionym składzie. W ich zestawieniu zabrakło dwóch czołowych piłkarzy: Igora Sobalczyka i Daniela Krawczyka. Obaj musieli pauzować za nadmiar żółtych kartek.

Losy spotkania rozstrzygnęły się dopiero w drugiej połowie. Tę część rywalizacji gospodarze wygrali aż 5:2!

- Mimo sporego osłabienia zagraliśmy niezłe spotkanie - mówi Michał Maciąg, kapitan Marchewkowych. - Rywale nie stworzyli zbyt wielu okazji do strzelenia gola, ale byli niesamowicie skuteczni.

<!** reklama>

Wynik

Pogoń 04 Szczecin - Marwit Toruń 6:3 (1:1)

• 1:0 M. Kubik (2.32), 1:1 M. Kończalski (17.03), 2:1 M. Mikołajewicz (20.46), 3:1 Ricardo (21.44), 3:2 K. Morozow (22.17), 4:2 M. Mikołajewicz (26.29), 5:2 D. Maćkiewicz (35.57), 6:2 D. Maćkiewicz (37.03), 6:3 Douglas (37.38, samobójcza)