Beniaminek jest wciąż niepokonany

Beniaminek Polskiej Ligi Koszykówki Polpak Świecie wygrał w zaległym spotkaniu z drugiej kolejki w Ostrowie Wielkopolskim ze Stalą 89:81.

<!** Image 2 align=right alt="Image 9180" >Do meczu w pierwszym, przewidzianym terminie nie doszło z powodu zatrucia pokarmowego większości zawodników Stali.

We wczorajszym meczu oba zespoły wystąpiły wzmocnione. W Stali zadebiutował Amerykanin George Reese, zaś w Polpaku zagrał jego rodak Steve Thomas oraz po raz pierwszy po kontuzji na parkiecie pojawił się rozgrywający Krzysztof Szubarga.

Spotkanie w pierwszej fazie było bardzo wyrównane. Gospodarze osiągnęli kilkupunktową przewagę dopiero w drugiej kwarcie. Po zmianie stron sytuacja się odwróciła i to Polpak zaczął grać skuteczniej.

W 29 min. po rzucie za 2 punkty Zygimantasa Jonusasa goście doprowadzili do remisu po 51. Chwilę później ten sam zawodnik rzutem za 3 punkty ustalił wynik po 30 min. na 51:54 dla gości.

Przez prawie całą czwartą kwartę podopieczni Aleksandra Krutikowa prowadzili kilkoma punktami. Na 37 sek. do końca gospodarze po rzucie za 3 punkty Xaviera Singletary’a doprowadzili do stanu 80:82. W końcówce jednak punkty Jonusasa, Pawła Szcześniaka i Roberta Morkowskiego dały wygraną gościom.