Nesta Karawela przegrała czwarty mecz ligowy

Dariusz Łopatka
Nesta Karawela wciąż bez punktów. Zespół Jaroslava Lehockyego i Tomasza Jaworskiego przegrał z jednym z faworytów rozgrywek i w tabeli Polskiej Ligi Hokejowej nadal zajmuje ostatnie miejsce.

W minioną niedzielę torunianom przyszło rywalizować z jedną z najsilniejszych ekip Polskiej Lidze Hokejowej - GKS-em Tychy. Drużyna Jana Vodili w obecnym sezonie jeszcze nie zanotowała porażki i wczoraj na Tor-Torze nie zamierzała przerywać dobrej passy.<!** reklama>

Różnicę sił i możliwości obu ekip widać było najlepiej na początku pierwszej części gry. Torunianie od początku zmagań zostali zepchnięci do głębokiej defensywy, a to z kolei rodziło problemy z wyprowadzeniem krążka z własnej tercji. Co więcej, gracze Nesty Karaweli oddali pierwszy celny strzał na bramkę tyszan dopiero w 7. minucie, gdy GKS prowadził już 2:0 po skutecznych akcjach Romana Szimiczka i Adama Bagińskiego.

Gospodarze otrząsnęli się dopiero po niespełna kwadransie gry. Wreszcie częściej gościli w tercji rywali, stwarzali zagrożenie pod ich bramką, ale bramkarza Arkadiusza Sobeckiego pokonać nie potrafili.

Zaliczka z pierwszej tercji pozwoliła tymczasem tyszanom kontrolować przebieg meczu w kolejnych odsłonach i czekać na błędy hokeistów Nesty Karaweli. Torunianie popełnili ich jeszcze trzy, po których dwa gole zdobył Milan Baranyk i jednego Jakub Wanackiego. Gospodarze przegrali więc ostatecznie 0:5 i wciąż czekają na pierwsze punkty w nowym sezonie Polskiej Ligi Hokejowej.

Toruń - Tychy 0:5

Nesta Karawela Toruń - GKS Tychy 0:5 (0:2, 0:2, 0:1).

• 0:1 R. Szimiczek - A. Bagiński, R. Dutka (3.15, w przewadze), 0:2 A. Bagiński - M. Woźnica, M. Kotlorz (7.16), 0:3 M. Baranyk - K. Majkowski, A. Parzyszek (31.30), 0:4 J. Wanacki - T. Da Costa (32.34), 0:5 M. Baranyk - A. Parzyszek (59.15, w przew.).
  • Nesta Karawela: Plaskiewicz; Lang - Gula, Skrzypkowski - Koseda, Porębski - Lidtke oraz Huzarski; Bomastek - K. Kalinowski - Marmurowicz, Borovansky - Dzięgiel - Malat, Minge - Kuchnicki - M. Kalinowski, Gościmiński - Husak - Pieniak.