MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szczęście im dopisało

Krystian Góralski
W sobotę torunianie rozegrali mecz 10. kolejki grupy A II ligi. Na własnym parkiecie pokonali Sudety Jelenia Góra 84:76.

Pierwsze punkty w sobotnim meczu zdobyli goście, ale chwilę później po rzucie za 3 punkty Grzegorza Sowińskiego to torunianie objęli prowadzenie. Gdy w 5 min. po „trójce” Dawida Wójcika było już 14:5 wydawało się, że podopieczni Marka Ziółkowskiego będą w tym meczu stroną dominującą.

Okazało się jednak inaczej. Pod koniec drugiej kwarty zawodnicy z Jeleniej Góry odrobili straty i wyszli na jednopunktowe prowadzenie (34:33).

Po przerwie torunianie ruszyli do ataku. Już w 24 min. po trafieniach zza linii 6,25 m Sowińskiego (dwukrotnie) i Kondraciuka oraz Adama Ićka za 2 punkty było 48:37. Chwilę później było już nawet 57:41.

Od tego momentu jednak goście znów przejęli inicjatywę. W 38 min. doprowadzili do stanu 73:70 dla gospodarzy, ale to było wszystko na co było ich stać tego dnia.

Pozostałe wyniki: Harmattan Viando Gniewkowo - Tarnovia Tarnowo Podgórne 85:84, Rawia Rawicz - Śląsk II Wrocław 85:69, ŁKS Łódź - Polonia Leszno 97:82, Żubry Białystok - AZS Szczecin 103:71, Polonia II Warszawa - Stal II Ostrów 95:63, Prokom Laudam Sopot - Piotrcovia Piotrków Tryb. 89:80, Novum Bydgoszcz - Legia Warszawa 88:82.

SIDEn MMKS Toruń - Sudety Jelenia Góra 84:76

• Kwarty: 24:18, 13:18, 22:16, 25:24
  • Punkty dla SIDEn-u: G. Sowiński 29 (5x3), D. Kondraciuk 18 (1), J. Szmidt 8, T. Tlałka 7 (1), A. Głowala 4 oraz A. Iciek 11, D. Wójcik 7 (1), J. Świtalski, F. Słoniecki, D. Matusiak i Ł. Winczura po 0