WTK zwyciężyło grając w siedmiu

W niedzielę i w poniedziałek odbyła się druga kolejka koszykarskich rozgrywek o wejście do II ligi mężczyzn.

Drugie zwycięstwo odnieśli zawodnicy AZS-u UMK Toruń. Akademicy pokonali na własnym parkiecie drużynę Sokoła Pakość 67:52.

- Nie zagraliśmy jeszcze tak, jak byśmy tego chcieli - podsumował mecz trener AZS-u UMK Maciej Deręgowski. - Po wyrównanej pierwszej kwarcie, dwie kolejne wygraliśmy wyraźnie, ale w końcówce przyszło rozluźnienie i rywale odrobili część strat.

„Zimnym prysznicem” zakończył się debiut w III lidze dla koszykarzy Sparty Brodnica. Podopieczni Andrzeja Łysika gładko ulegli we własnej hali drużynie Sportino Inowrocław 49:109.

W trzecim niedzielnym meczu zespół KK Kruszwica pokonał w Barcinie MGOKSiR 82:59 i po dwóch kolejkach przewodzi w tabeli.

Wczoraj odbył się ostatni z zaplanowanych na ten weekend meczów. Drużyna Waksu Toruń podejmowała zespół WTK Włocławek.

Po zaciętym i emocjonującym meczu lepsi okazali się goście 80:71, którzy pojawili się w Toruniu w siedmioosobowym składzie.

Gospodarze zagrali w tym meczu wzmocnieni aż czterema nowymi graczami. Byli to: Tomasz Sadowski, Michał Skonieczny, Piotr Woźniak i Sławomir Romanowski.

Początek spotkania należał do gości, którzy szybko objęli prowadzenie. W 5 min. było 5:15. Podopieczni Romana Rodzińskiego nie dali jednak za wygraną i już 3 min później doprowadzili do remisu. W kolejnych dwóch kwartach trwała wyrównana walka. O zwycięstwie gości zadecydowała lepsza postawa w czwartej kwarcie wygranej aż 25:8.