Złoto i podium wywalczone na ergometrach

Maciej Hering
Spektakularnym sukcesem grudziądzkich wioślarzy zakończyły się XX Międzynarodowe Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim.

<!** Image 2 align=none alt="Image 165645" sub="Największy sukces odniósł Karol Leszczyński, który z czasem 6:09,7 zajął pierwszą lokatę, zdobywając zarazem złoty medal w kategorii juniorów / Fot. KW Wisła">Zawodnicy KW Wisła zdobyli 3 medale oraz drużynowe wicemistrzostwo Polski. Największym sukcesem może pochwalić się Karol Leszczyński, który z czasem 6:09,7 zajął pierwszą lokatę, zdobywając zarazem złoty medal w kategorii juniorów. We wrocławskiej hali „Orbita” Karol stoczył morderczy bój do ostatnich metrów z Mirosławem Ziętarskim z AZS UMK Energa SMS Toruń, który ukończył bieg z czasem 6:10,1. Tuż za podium w kategorii juniorów uplasował się Piotr Pilewski z czasem 6:17,1 , a piąte miejsce zajął Damian Fehlau z czasem 6:23,1.

<!** reklama>Bardzo ciekawie zakończył się bieg w którym Łukasz Nieradka i Łukasz Przystawski ukończyli z jednakowym czasem 6:45,6 co jest niezwykle rzadkie, zajmując równorzędne, 23. miejsce. - Wielką niespodziankę sprawiły nam również juniorki Marta Wieliczko oraz Marta Plutowska, które w biegu finałowym zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce - mówi Henryk Wichrowski, prezes KW Wisła. - Marta Wieliczko po bardzo zaciętym biegu uległa Monice Kamińskiej z UKS Ateny Wałcz, uzyskując czas 7:21,1, co pozwoliło jej wywalczyć srebro. Marta Plutowska miała niewielką stratę do Marty Wieliczko i z czasem 7:24,5 zdobyła medal brązowy. W kategorii juniorek Iga Behrendt zajęła 9. lokatę z czasem 7:40,7. Iga ścigała się w innym biegu niż jej mocniejsze koleżanki, który wygrała po wyczerpującej walce. Najniższą dyspozycją tego dnia wśród juniorek wykazała się Magdalena Giecewicz, która w finale uzyskała czas 7:48,2, zajmując 16. lokatę.

Na uznanie zasługuje również wynik seniora Mateusza Wilangowskiego, który z czasem 6:15,0 zajął 31. lokatę. To jego najlepsze osiągnięcie w najbardziej profesjonalnej grupie wiekowej, gdzie ścigał się z medalistami Mistrzostw Świata i Igrzysk Olimpijskich. - W klasyfikacji drużynowej z dorobkiem 117 pkt ulegliśmy tylko bydgoskiemu klubowi Lotto Bydgostia WSG Pocztowy, który jest od wielu lat drużynowym Mistrzem Polski w klasyfikacji generalnej - dodaje prezes Wichrowski. - Na trzeciej pozycji uplasował się KS Posnania, natomiast inny bardzo mocny klub Wioślarski z naszego regionu AZS SMS UMK Energa Toruń z dorobkiem 50 pkt zajął 7 lokatę. W mistrzostwach brało udział ponad 250 zawodników z 23 klubów.