Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Dofinansowanie zakupu samochodu. Można zdobyć nawet 120 tysięcy złotych na zakup auta

Piotr Paszelke
Piotr Paszelke
Wideo
od 16 lat
Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się wszelkiego rodzaju programy gwarantujące dofinansowanie do zakupu niezwykle potrzebnych dóbr. Okazuje się, że nie tylko w przypadku mieszkania możemy liczyć na wsparcie. Dofinansowanie może dotyczyć również zakupu samochodu. Nawet 120 000 złotych można dostać na ten właśnie cel.

Spis treści

Wsparcie do zakupu samochodu?

- W związku z wielkim zainteresowaniem programem dofinansowania do zakupu samochodu osobowego rada nadzorcza PFRON, po konsultacji z zarządem, podjęła decyzję o zmianach, które przekształcają go w program bezterminowy – poinformował wiceszef MRiPS Paweł Wdówik.

Dofinansowanie do zakupu samochodu - dla kogo?

Dodatkowe pieniądze dotyczą zakupu samochodu przez osoby niepełnosprawne. Środki po długiej przerwie zostały udostępnione w marcu 2023 roku, a sam program cieszył się sporym zainteresowaniem. to też sprawiło, że postanowiono program przedłużyć bezterminowo. Choć warto przy tym pamiętać, że sam budżet na ten program nie jest nieskończony. Wciąż jednak otrzymanie stosownego dofinansowania do zakupu auta.

Polecamy

Program PFRON - specjalne dofinansowanie zakupu auta

Paweł Wdówik mówiąc o programie samochodowym, zauważył, że jego realizacja była wstrzymana przez wiele lat. Powodem miały być koszty związane z jego prowadzeniem. Po ponownym wdrożeniu programu w marcu 2023 roku uznano, że cieszy się on na tyle dużym zainteresowaniem, iż warto go ponowić. Uznano wręcz, że powinien być on wprowadzony bezterminowo.

Jak często ma działać program?

Według przewidywań ma być przeprowadzany dwukrotny nabór wniosków w ciągu każdego roku. Dzięki temu w kolejnym roku powinny być już znane przewidywania związane ze składaniem wniosków o dofinansowanie do zakupu auta. Składając wniosek w tym roku, możemy dostać wsparcie w kolejnym - warto więc nie zwlekać ze składaniem wniosku.

Która dokładnie grupa zyska na programie?

Docelową grupą programu są osoby z niepełnosprawnością, które nie są w stanie się przemieszczać bez użycia wózka inwalidzkiego - dotyczy to osób, które nie są w stanie tego robić w żadnej sytuacji i na żadnym dystansie. Zakup samochodu dotyczy posiadania pojazdu dostosowanego do przesiadywania się zarówno z wózka inwalidzkiego na siedzenie samochodu, jak i z siedzenia samochodu bezpośrednio na wózek inwalidzki.

Polecamy

Jak duże może być dofinansowanie?

Jeśli staramy się o dofinansowanie zakupu pojazdu, który jest dostosowany do prowadzenia przez osobę niepełnosprawną jako kierowca można uzyskać nawet 80 procent dofinansowania. Jest jednak górna granica zakupu, która może wynieść do 150 000 złotych. Jeśli wniosek dotyczy dostosowania pojazdu, w którym niepełnosprawny miałby być pasażerem, dofinansowanie może wynieść nawet 85 procent, a limitem jest zakup do 130 000 złotych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska