Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Na UMK zbliża się V Charytatywna Gala Copernicana. W tym roku odbędzie się też charytatywny bal

Katarzyna Kucharczyk
Katarzyna Kucharczyk
Na UMK zbliża się V Charytatywna Gala Copernicana. W tym roku odbędzie się też charytatywny bal.
Na UMK zbliża się V Charytatywna Gala Copernicana. W tym roku odbędzie się też charytatywny bal. FB/Samorząd Studencki UMK
Samorząd Studencki oraz Samorząd Doktorantów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu po ponad rocznej przerwie powraca z Charytatywną Galą Copernicaną. Odbędzie się ona 1 marca w Auli UMK. Tradycyjnie nie zabraknie licytacji. Zebrane fundusze zostaną przekazane na profilaktykę zdrowia psychicznego społeczności studenckiej.

Pierwszego marca studenci wybiorą najlepszych

Charytatywna Gala Copernicana organizowana przez Samorząd Studencki wraz z Samorządem Doktorantów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu to już tradycja. W tym roku odbędzie się po raz piąty. Aula UMK rozbłyśnie pięknymi światłami już 1 marca 2024 roku o godz. 19.00. Gala jest ważnym wydarzeniem dla całej społeczności studenckiej, ponieważ odbywa się na niej plebiscyt. W tym roku wyłoniono osiem kategorii:

  • MADE BY STUDENT – najlepszy projekt studencki,
  • STUDENT NA 5+ – wzór studenta,
  • DOKTORANT NA 5+ – wzór doktoranta,
  • ZAKRĘCENI W NAUCE – najlepsze koło naukowe,
  • DZIEKAN PRO – najlepszy prodziekan ds. studenckich,
  • POWOŁANY DO NAUCZANIA – najlepszy wykładowca,
  • Z SERCEM DO STUDENTA – najlepszy dziekanat,
  • BEST OF 16 – najbardziej zaangażowany wydział.

Polecamy

Zgłoszenia odbywały się za pomocą specjalnego formularza, który został zamknięty 5 lutego. Podczas gali zwycięzcom plebiscytu zostaną wręczone specjalne statuetki, by docenić ich zaangażowanie w naukę, pomoc drugiej osobie czy dobre podejście do studenta. Nie jest to jednak jedyna atrakcja wieczoru. Samorządy zadbały o doskonałą oprawę muzyczną oraz gościa specjalnego, o którym poinformują niedługo w swoich mediach społecznościowych. Na razie musi to pozostać niespodzianką!

Licytacje na wsparcie zdrowia psychicznego

Gala Copernicana nie bez powodu nazywa się Charytatywną. Głównym wydarzeniem wieczoru jest licytacja, z której uzyskane fundusze zostaną przekazane na profilaktykę zdrowia psychicznego społeczności studenckiej. Wsparcie psychologiczne, które na UMK już działa, stale potrzebuje rozwoju, ponieważ wielu studentów i pracowników Uniwersytetu mierzy się z wieloma problemami, z którymi nie mogą poradzić sobie samodzielnie. Aby licytacja była jak najbardziej udana, wciąż można przekazywać fanty, które na nią trafią. Nie musi być to nic wielkiego – czapka wykonana na drutach, torba z własnoręcznie namalowanym napisem, zestaw filiżanek, kilka książek… Każda rzecz się przyda! Wystarczy wejść na Facebooka Samorządu Studenckiego, odszukać wydarzenie o nazwie „V Charytatywna Gala Copernicana” i odszukać formularz zgłoszeniowy o przekazaniu fantu.

- Każdy może przekazać fant na licytację i może być to osoba spoza Uniwersytetu - zaznacza Marta Kuta, przewodnicząca Samorządu Studenckiego UMK.

Aby każdy mógł zyskać dostęp do śledzenia V Charytatywnej Gali Copernicany, Samorząd Studencki oraz Samorząd Doktorantów UMK zadbali o to, by odbyła się transmisja na żywo. Będzie ona wyświetlana na Facebooku Samorządu Studenckiego UMK. Na Charytatywną Galę Copernicanę może wybrać się natomiast każdy, kto chciałby wziąć udział w wydarzeniu i wesprzeć cel.

- Gala jest głównie skierowana do społeczności akademickiej, ale wstęp nie jest w żaden sposób biletowany. Wydarzenie jest otwarte - mówi Marta Kuta.

Polecamy

Studenci organizują Bal Charytatywny

Tegoroczna Charytatywna Gala Copernicana została także urozmaicona o I Kopernikański Bal Charytatywny. Jest to inicjatywa nowa, ale równie szczytna. Tuż po Gali Aula UMK przemieni się w salę balową. Samorząd Studencki UMK wraz z Fundacją Amicus postanowili zorganizować bal, którego celem jest zebranie środków na profilaktykę zdrowia psychicznego społeczności studenckiej. Jest to wydarzenie skierowane wyłącznie do niej. Z pewnością będzie to noc pełna zabawy i uśmiechu. Społeczność uniwersytecka już może zapisywać się na wydarzenie poprzez specjalny formularz, który znajduje się na wydarzeniu na Facebooku pod nazwą „I Kopernikański Bal Charytatywny”.

- Kopernikański Bal Charytatywny jest nowością - wyjaśnia Marta Kuta. - Na wydziałach organizowane są bale, ale takie wydarzenia na skalę ogólnouniwersytecką nie ma - wyjaśnia. - Zdecydowaliśmy się to połączyć z Galą Copernicaną. W trakcie balu zapewniamy catering, Dj-a oraz forobudkę. Niezwykłym dodatkiem będą aukcje charytatywne.

Polecamy nasze grupy i strony na Facebooku:

od 12 lat
Wideo

Płomień Solidarności z Ukrainą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska