Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowy SOR w szpitalu miejskim w Toruniu już działa

Sara Watrak
Sara Watrak
Z opóźnieniem, ale jest - nowy SOR w szpitalu miejskim w Toruniu. Oddział powstał na bazie dawnej Izby Przyjęć. Czy to kolejny krok w sprawie naprzemiennego dyżurowania szpitali?
Z opóźnieniem, ale jest - nowy SOR w szpitalu miejskim w Toruniu. Oddział powstał na bazie dawnej Izby Przyjęć. Czy to kolejny krok w sprawie naprzemiennego dyżurowania szpitali? Grzegorz Olkowski
Z opóźnieniem, ale jest - nowy SOR w szpitalu miejskim w Toruniu. Oddział powstał na bazie dawnej Izby Przyjęć. Czy to kolejny krok w sprawie naprzemiennego dyżurowania szpitali?

Smaki Kujaw i Pomorza - sezon 4 odcinek 12

od 16 lat

Nowy SOR w Toruniu za 10 mln już gotowy

Początkowo SOR na Batorego miał zostać otwarty 1 kwietnia, ale tak się nie stało. Jak przekazała wówczas dyrektor lecznicy Justyna Wileńska, powodem były kwestie formalne związane z funkcjonowaniem oraz finansowaniem świadczeń opieki zdrowotnej. - Dokładamy wszelkich starań, by w możliwie najkrótszym czasie ustalić termin uruchomienia drugiego w naszym mieście SOR. Współpracujemy w tym celu z Kujawsko-Pomorskim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia. Nieprzerwanie trwają ustalenia dotyczące warunków umowy - informowała pod koniec marca Justyna Wileńska.

Polecamy

W maju szpital musiał przejść kolejną kontrolę przedstawicieli NFZ. W końcu, 1 czerwca, Izba Przyjęć na Batorego oficjalnie stała się SOR-em. Warto przypomnieć, że umowę w tej sprawie z Ministerstwem Zdrowia, ówczesna dyrektor szpitala Krystyna Zaleska, podpisała już w grudniu 2019 roku. W końcu, po trudnych pandemicznych latach, SOR na Batorego uruchomiono. Inwestycja kosztowała ponad 10 mln zł.

Co się zmieniło w szpitalu miejskim w Toruniu?

W związku z otwarciem SOR-u:

  • w lecznicy pojawiła się nowa aparatura specjalistyczna m.in. przyłóżkowe RTG czy przewoźne USG.
  • Poza tym nowe wyposażenie zyskały dwa stanowiska resuscytacyjno-zabiegowe, dwa stanowiska wstępnej intensywnej terapii i cztery stanowiska obserwacyjne.
  • Większy jest także sam oddział - obecnie to 941 mkw.

Polecamy

Miasto podkreśla, że inwestycja ta umożliwi poprawę warunków pracy kadry, a co za tym idzie - zapewni pacjentom większe bezpieczeństwo zdrowotne.

Na SOR-ze personel medyczny udziela pomocy osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowia i życia. Każda osoba zgłaszająca się powinna zostać przyjęta, przy czym o kolejności przyjęć decyduje stan zdrowia weryfikowany przez medyków.

Polecamy

Drugi SOR to długa oczekiwana inwestycja nie tylko przez pacjentów i personel szpitala miejskiego, lecz także pracowników Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego.

- W naszej ocenie konieczny jest powrót do naprzemiennego dyżurowania dwóch największych szpitali Torunia, aby w sytuacji braku personelu medycznego zapewnić jak najlepszą opiekę pacjentów naszego miasta - mówi rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, Janusz Mielcarek.

Do tego potrzeba jednak woli i chęci współpracy obu szpitali. Na razie nic więcej w sprawie naprzemiennego dyżurowania nie wiadomo.

Oficjalne otwarcie SOR-u z udziałem mediów odbędzie się w poniedziałek, 13 czerwca. Wówczas pokażemy więcej zdjęć z nowej części szpitala.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska