Parking przy placu św. Katarzyny wypełniony po brzegi. Znamy powód!

Adam Mroczek
Adam Mroczek
Oblegany parking przy pl. św. Katarzyny
Oblegany parking przy pl. św. Katarzyny Grzegorz Olkowski/Polska Press
Udostępnij:
Parking dwupoziomowy przy pl. św. Katarzyny w Toruniu coraz częściej bywa praktycznie wypełniony po brzegi. Od kwietnia ubiegłego roku toruńskim kierowcom bardziej opłaca się parkować tam niż w strefach płatnego parkowania.

Zmiana trendu na parkingu przy Pl. Św. Katarzyny

Na przełomie grudnia i stycznia 2010/11 roku, gdy kierowcy mogli parkować za darmo, na parkingu nadziemno-podziemnym przy ulicy pl. św. Katarzyny był tłok. Później sytuacja się diametralnie zmieniła, a chętnych na wolne miejsca nie było. Parking ma w sumie 287 miejsc, a wówczas około 250 bywało wolnych. Zbudowany za dziesięć milionów złotych nowy miejski parking przez dłuższy czas stał prawie pusty. Trend uległ zmianie, w kwietniu 2021 roku, gdy kierowcom dużo bardziej opłacało się parkować tu niż w strefach płatnego parkowania na terenie miasta. Obecnie, aż 220 użytkowników wykupiło abonamenty na parkowanie, zaś pozostali muszą liczyć na szczęście w ciągu dnia, kiedy prowadzona jest bieżąca sprzedaż biletów parkingowych.

Polecamy

Toruń. Na pl. św. Katarzyny taniej niż w SPP!

Aktualne ceny na parkingu dwupoziomowym przy pl. św. Katarzyny obowiązują od 1 kwietnia 2021 roku i prezentują się następująco:

  • pierwsze 1/2 godziny - 1,50 zł
  • każda następna godzina - 4 zł
  • bilet dobowy - 40 zł
  • abonament miesięczny dobowy z rezerwacją miejsca - 250 zł
  • abonament miesięczny dobowy - 190 zł
  • abonament tygodniowy - 100 zł
  • abonament miesięczny za motocykl - 80 zł

Na terenie toruńskiej starówki jak i w jej okolicach parkowanie pojazdów jest płatne. Obowiązuje tu Strefa Płatnego Parkowania. Opłaty pobierane są w dni robocze tj. od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 18:00. Jednak od 1 czerwca 2021 roku, w strefie Śródmiejskiej, opłata obowiązuje także w soboty, w godzinach 8:00-18:00.

W Strefie Płatnego Parkowania w Toruniu wyznaczone są trzy obszary:

  • Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania -obejmuje obszar ograniczony ulicami: al. Św. Jana Pawła II (na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do pl. Artylerii Polskiej), Wały gen. Władysława Sikorskiego (na odcinku od pl. Artylerii Polskiej do ul. Leona Szumana), Leona Szumana, pl. św. Katarzyny (południowa pierzeja), Warszawska, Bulwar Filadelfijski (na odcinku od ul. Warszawskiej do Ślimaka Getyńskiego), Ślimak Getyński - z wyłączeniem tych ulic.
  • Strefa Płatnego Parkowania A - obejmuje obszar ograniczony ulicami: Bulwar Filadelfijski (na odcinku od ul. Ślimaka Getyńskiego do al. 500-lecia Torunia), ks. Jerzego Popiełuszki (na odcinku od ul. Bulwar Filadelfijski do łącznika z ul. Rybaki), al. 500-lecia Torunia, Alojzego Tujakowskiego, Juliusza Słowackiego (na odcinku od ul. Alojzego Tujakowskiego do al. Św. Jana Pawła II), al. św. Jana Pawła II (na odcinku od ul. Juliusza Słowackiego do placu Niepodległości), Czerwona Droga, Odrodzenia, gen. Henryka Dąbrowskiego, inż. arch. Kazimierza Gregorkiewicza (na odcinku od pl. św. Katarzyny do ul. Wały gen. Władysława Sikorskiego), pl. św. Katarzyny, Leona Szumana, Wały gen. Władysława Sikorskiego (na odcinku od ul. Leona Szumana do pl. Artylerii Polskiej), al. św. Jana Pawła II (na odcinku od pl. Artylerii Polskiej do Ślimaka Getyńskiego), Ślimak Getyński - wraz z tymi ulicami.
  • Strefa Płatnego Parkowania B - obejmuje obszar ograniczony ulicami: pl. Św. Katarzyny (wschodnia i północna pierzeja), inż. arch. Kazimierza Gregorkiewicza (na odcinku od ul. Wały gen. Władysława Sikorskiego do pl. bp. Chrapka), gen. Henryka Dąbrowskiego, Przy Kaszowniku, pl. Pokoju Toruńskiego - z wyłączeniem tych ulic oraz gen. Stanisława Skrzyńskiego, pl. 18 Stycznia, Warszawska - wraz z tymi ulicami, a także ul. Legionów (na odcinku od ul. Grudziądzkiej do ul. Odrodzenia).

b]Polecamy nasze grupy na Facebooku:[/b]

Za pierwsze pół godziny zapłacimy 2 zł (ŚSPP), 1,20 zł (SPP-A), 0,60 zł (SPP-B). Za pierwszą godzinę 5 zł w (ŚSPP), 3 zł (SPP-A) i 1,50 zł (SPP-B). Natomiast za drugą rozpoczętą godzinę wyłożymy 6 zł (ŚSPP), 3,60 zł (SPP-A), 1,80 zł (SPP-B), a za trzecią odpowiednio 7,20 zł, 4,30 zł, 2,10 zł.

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie