Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Toruń. Ulice pełne dziur! Gdzie już łata MZD, a gdzie jeszcze jest pilna potrzeba?

Małgorzata Oberlan
Małgorzata Oberlan
Wideo
od 16 lat
Od połowy lutego w Toruniu drogowcy zabrali się intensywnie za łatanie dziur. Ostatnio m.in. na Bydgoskim Przedmieściu. Mieszkańcy jednak spokojni jednak jeszcze nie są. Alarmują o kolejnych pułapkach na kierowców.

O tym, jak fatalnie może skończyć się "spotkanie z dziurą w jezdni" przekonała się po pod koniec stycznia pani Anna. kilka dni temu opisywaliśmy jej historie, która spotkała się dużym odzewem Czytelników.

Torunianka uszkodziła auto przy ul. Żwirki i Wigury 77. W styczniu przy znajdującej się tutaj studzience dziur było pełno. W aucie "poszło" jej zawieszenie. Szkodę zgłosiła ubezpieczycielowi Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu - firmie Ergo Hestia.

Niestety, ostatecznie wypłaty odszkodowania jej odmówiono, twierdząc, że wystarczająco nie udowodniła, że to zaniedbanie MZD doprowadziło do jej powstania. Przede wszystkim wskazano, że nie dysponowała notatką policji czy innej służby. A tak się stało, bo pani Anna najzwyczajniej w świecie nie wiedziała, że wezwanie policji jest potrzebne. - I nikt mnie o tym nie uprzedził - podkreśla.

Dziurawy Toruń. Jakie pułapki na drogach wskazują mieszkańcy?

Dziury przy wspomnianej studzience drogowcy już załatali. Historia pani Anny wywołała jednak wiele komentarzy. Wynika z nich nie tylko, że i inni kierowcy mieli już podobne doświadczenia z ubezpieczycielem MZD, ale i że na naprawy czekają też inne ulice. Jakie?

POLECAMY: Sprawdź >>> TUTAJ <<< bieżące wypadki i utrudnienia w Toruniu i okolicach

- Uważajcie na ul. Chrobrego, między Garbatym Mostkiem a rondem. Dziura na dziurze! Jedne załatane, ale kolejne wychodzą jak grzyby po deszczu. Uważajcie też na ul. Podgórnej, między ul. Legionów a Grudziądzką. A jeżeli chcecie zobaczyć prawdziwe kratery, to zapraszam na drogę wewnętrzną - dojazd do wieżowca przy ul. Mossakowskiego 2 i 4. Obok pawilonu "Maciej". Tam auto warto zanieść na plecach pod klatkę - alarmował kilka dni temu pan Przemysław.

-Przy ul. Harcerskiej 14 także dziura na dziurze! Ten odcinek przejeżdża się odcinek slalomem już od roku i nikt się tym nie interesuje. Mieszkańcy wiedzą, jak te dziury omijać. Gorzej z tymi, co pierwszy raz jadą - zgłaszała pani Bożena.

Pan Marcin natomiast pułapki natomiast spotkał na skrzyżowaniu ulic Gałczyńskiego i Matejki, a także przy ul. Kościuszki i Legionów. -Dziury były dość imponujące - mówi.

Celowo piszemy o tych pułapkach w czasie przeszłym. Dlaczego? Bo z dnia na dzień sytuacja na toruńskich drogach się zmienia. Od połowy lutego drogowcy intensywnie łatają dziury, więc może niektóre ze wskazanych lokalizacji są już bezpieczne.

Polecamy

Gdzie już ekipy MZD w Toruniu dziury na ulicach łatały?

13 lutego MZD ogłosił, że "Poprawa pogody pozwala na kontynuację prac związanych z łataniem dziur na toruńskich ulicach. Obecnie na terenie miasta pracują cztery brygady".

Wtedy drogowcy pojawili się na ulicach: Andersa, Łódzkiej, Ugorach, Traktorowej, Żwirki i Wigury, Matejki, na Bydgoskim Przedmieściu , na ulicy 63 Pułku Piechoty, na Kujawskiej, Dybowskiej, Chrobrego, Sobieskiego, Nad Strugą, na ulicy Czekoladowej, Rydygiera , Łyskowskiego i Olsztyńskiej.

Przy tej też okazji urzędnicy przypomnieli, że w budżecie MZD na ten rok, na bieżące remonty i utrzymanie dróg , w tym także na łatanie dziur, została zabezpieczona kwota około 8 mln zł.

WARTO WIEDZIEĆ: >>> Takie rzeczy <<< można kupić najtaniej od komornika!

Po tygodniu, 20 lutego, MZD poinformował natomiast, że na terenie miasta pracuje już pięć ekip. Zapowiedział też duże wykonanie dużego zakresu robót na Bydgoskim Przedmieściu. Gdzie konkretnie? Przy ul. Bydgoskiej. Z tego powodu odcinek od ul. Reja do Sienkiewicza na kilka godzin zamknięty był dla ruchu.

-Wcześniej naprawy dziur w tym miejscu, z uwagi na opady deszczu, były wykonywane metodą uproszczoną, przy użyciu tzw. masy na zimno. Pozwoliło to na zabezpieczenie miejsc, które zagrażały bezpieczeństwu. Utrzymująca się od kilku dni dodatnia temperatura pozwala na łatanie metodą tradycyjną, czyli przy użyciu masy bitumicznej na gorąco. Stąd decyzja o wykonaniu tych prac z wyłączeniem odcinka, na którym będą one realizowane - tłumaczył MZD.

Polecamy: Dzieje się w Toruniu. Najlepsze zdjęcia fotoreporterów >>> TUTAJ <<<

Gdzie jeszcze trzeba łatać dziury w Toruniu?

Stan dróg i dziury w jezdniach to temat, który od kilku tygodni przewijaj się też na kolejnych spotkaniach prezydenta miasta z mieszkańcami. Niezależnie, czy jest to lewobrzeże czy np. Bielawy, wszędzie takie problemy się powtarzają.

Gdzie obecnie pilnie potrzebne jest łatanie? "Nowości" nadal czekają na komentarze i zgłoszenia Czytelników. Sygnalizujecie Państwo w komentarzach na Facebooku "Nowości" i drogą mailową: [email protected]

Czytaj więcej artykułów tego autora >>> TUTAJ <<<<

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska