MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bydgoszczanki postawiły opór

Krystian Góralski
Mecz derbowy był dla torunianek pierwszym w tym sezonie, w którym dopiero w końcówce zapewniły sobie zwycięstwo.

Początek spotkania należał do gospodyń, które w 2 min. prowadziły już 5:0. Torunianki szybko doprowadziły do remisu 5:5 po punktach Katarzyny Milewicz, ale bydgoszczanki ponownie objęły prowadzenie. W 6 min. po 2 punktach Justyny Kostenckiej było 14:9. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się ich prowadzeniem 24:19.

Podopieczne Macieja Broczka wyszły na prowadzenie dopiero w 18 min. Po akcji 2+1 najlepszej zawodniczki toruńskiej drużyny - Beaty Predehl było 33:35 dla przyjezdnych. Ta sama zawodniczka ustaliła rzutem za 3 punkty wynik do przerwy na 33:42.

Po zmianie stron zawodniczki Nova Trading cały czas utrzymywały kilkupunktową przewagę. W 33 min. było już nawet 48:63 dla torunianek po „trójce” Katarzyny Januszek. Gospodynie jednak się nie poddawały i 5 min. później po punktach Justyny Nieznalskiej było już tylko 60:65. Wynik meczu ustaliła po akcji 2+1 Predehl, która była najlepszą zawodniczką na parkiecie.

W pozostałych meczach 6 kolejki grupy D I ligi kobiet: Kusy Szczecin - AZS UG Gdańsk przełożony, Salos Kobylnica - VBW Gdynia 69:98. 7 kolejka odbędzie się za tydzień. Torunianki zagrają z Kusymi.